مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده وزارت بهداشت گفت: کودک آزاری حیطه وسیعی دارد و غفلت و بی توجهی و آسیب فیزیکی را شامل می شود و جرم عمومی محسوب می شود.

به گزارش افکارنیوز، علی سنگی امروز در جشن روز جهانی کودک در مرکز طبی کودکان گفت: در سال ۱۹۳۶ سازمان ملل متحد در حمایت از کودکان سازمان یونیسف را ایجاد کرد و ۸ اکتبر را روز جهانی کودک اعلام کرد.

مدیرکل سلامت جمعیت؛ خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: به منظور مراقبت از کودکان، برآوردن نیازهای اولیه آنها، تشویق والدین به تعلیم فرزندان و کاهش بیماری های کودکان روز جهانی کودک تعیین شد.

سنگی افزود: ما در کشور ۷ میلیون کودک زیر ۵ سال داریم و هرگونه رفتار و آسیب روحی و جسمی می تواند آزار کودک محسوب شود.

وی به اهمیت توجه به کودکان اشاره داشت و افزود: آسیب به کودکان جزو جرائم عمومی است و خانواده ها باید توجه بیشتری به کودکان داشته باشند.

مدیرکل جمعیت و خانواده وزارت بهداشت به آمار مرگ و میر به طی سال های اخیر اشاره داشت و افزود: خوشبختانه آمار و مرگ و میر کودکان بسیار کاهش یافته است و آمار و مرگ و میر در کودکان زیر یک سال به ۱۸ در هزار تولد رسیده است.

وی آمار مرگ و میر در کودکان زیر ۵ سال را ۲۰ در هزار عنوان کرد و گفت: توجه به واکسیناسیون، بهداشت فردی و ترویج تغذیه با شیر مادر در سال های اولیه زندگی می تواند اهمیت بسزایی در سلامتی کودکان داشته باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات