سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: دریافت هزینه از خانواده ها برای هوشمندسازی مدارس از قبل از ورود من به این وزارتخانه آغاز شده است زمانی که ما آمدیم ریل گذاری برای سال تحصیلی جدید آغاز شده بود.

به گزارش افکارنیوز، علی اصغر فانی در حاشیه همایش معاونان تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت ورزش در مدارس مطلوب نیست اما در تلاش هستیم تا با بسیج امکانات به شرایط مطلوب برسیم.

وی درخصوص ساماندهی نیروی انسانی در بحث ورزش و بهداشت افزود: هم اکنون در بحث ورزش مدارس در بخش تربیت بدنی عدم تناسب وجود دارد و از ابتدایی مهر کمیته ساماندهی نیروی انسانی را در وزارت آموزش و پرورش تشکیل دادیم تا کمبود نیروی انسانی حل شده و وضعیت نیروها به حد تعادل برسد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درخصوص کمبود نیروی انسانی در برخی از مدارس شهر تهران گفت: به معاون آموزشی ماموریت داده ایم تا کمبودهای مدارس را بررسی کند و اگر در برخی مدارس کمبود نیرو داریم این مشکل باید تا ۲۰ مهر حل شود.

فانی درباره رشته های ورزشی اجباری در مقطع ابتدایی عنوان کرد: این تصمیمات در دوره قبل اتخاذ شده است در رابطه با اجباری شدن رشته ورزشی در مدارس نیز این وظیفه به معاونت تربیت بدنی وزارتخانه ارجاع داده شده و هر تصمیمی که آنها بگیرند، قابل اجرا است و اینکه شما نظر من را در این زمینه می پرسید مهم نیست نباید این ذهنیت در آموزش و پرورش وجود داشته باشد که وزیر حرف اول و آخر را می زند.

وی درخصوص اقدامات برخی از مدارس مبنی بر دریافت هزینه ۲۰۰ هزار تومانی از خانواده ها برای هوشمندسازی مدارس گفت: این اقدامات از قبل از ورود من به وزارتخانه شروع شده است زمانی که ما آمدیم ریل گذاری و برنامه ریزی ها برای سال تحصیلی جدید آغاز شده بود، قطعا سیاستگذاریهای ما به شکلی متفاوت برای سال تحصیلی آینده اجرا می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات