سرپرست آموزش و پرورش گفت: به دلیل محدودیت های اعتباری نمی توانیم برای استخدام نیروی انسانی جدید گامی برداریم.

به گزارش افکارنیوز، علی اصغر فانی سرپرست آموزش و پرورش در نشست معاونان تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش استانها که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: از جمله سیاستهایی که در آموزش و پرورش دنبال می کنیم، سیاست توانمندسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش است، زیرا معلم نقش اساسی در فرایند تعلیم و تربیت دارد.

وی با تأکید بر اینکه نقش معلم در آموزش و پرورش ممتاز است، افزود: بحث توانمندسازی و بهسازی نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی از خواسته های جدی است و این معاونت باید در این بخش فعالیت کند.

فانی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز در مدارس کشور تحصیل می کنند، ادامه داد: در گذشته، شاهد حدود ۱۹ میلیون دانش آموز در مدارس بودیم و از سویی فضاها و امکانات، نسبت به دهه ۷۰ حدود و ۱.۵ برابر شده است و این نشان می دهد که باید به سمت کیفیت بخشی حرکت کنیم.

*استراتژی امروز آموزش و پرورش، کیفیت بخشی به آموزش است


سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه استراتژی آموزش و پرورش، کیفیت بخشی به آموزش است، گفت: ارتقای سطح کیفیت در تمام زمینه های آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی مدنظر است.

وی اضافه کرد: برای ارتقای کیفیت چاره ای جز توسعه مشارکت در آموزش و پرورش نداریم.

فانی با بیان اینکه تا چند وقت دیگر بودجه سال ۹۳ به مجلس می رود، افزود: توسعه مشارکت معلمان، دخالت دادن معلمان در برنامه های آموزش و پرورش، جدی گرفتن نقش مردم و اولیاء در برنامه های مدرسه و تکیه بر توانمندی دانش آموزان در برنامه ها از جمله فعالیت هایی است که به دنبال اجرای آن هستیم.

*تحصیل ۸.۵ درصد دانش آموزان کشور در مدارس غیردولتی


فانی با بیان اینکه ۸.۵ درصد دانش آموزان کشور در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند، گفت: به نظر می رسد از سال ۶۶ تاکنون می توانستیم توسعه بیشتری در زمینه مدارس غیردولتی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل محدودیت های اعتباری نمی توانیم در بحث استخدام نیروی انسانی جدید گام برداریم و باید از همان امکانات اطرافمان استفاده کنیم.

وی به بحث آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: نمی توانیم نسبت به آسیب های اجتماعی که در جامعه وجود دارد و به نحوی به آموزش و پرورش وارد می شود بی تفاوت باشیم و در این مسیر بحث شناسایی، پیشگیری و درمان ۳ نکته اساسی است.

فانی به توسعه جشنواره های ورزشی اشاره کرد و افزود: این جشنواره ها می تواند بر سلامت دانش آموزان تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه سند تحول آموزشی کشور به عنوان مهمترین سند بالادستی این وزارتخانه محسوب می شود، افزود: معاونان تربیت بدین و سلامت با مرور دقیق سند تحول، جایگاه خود را پیدا کنند و ما نیز در این رابطه کمیته ای را فعال کرده ایم تا در جهت اجرایی کردن سند تحول فعالیت کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، ورزش قهرمانی را از دیگر فعالیت های آموزش و پرورش ذکر کرد و اظهار داشت: در فاز اول به دنبال سلامت دانش آموزان، در فاز دوم به دنبال ورزش پهلوانی و مردانگی و در فاز سوم به دنبال تقویت ورزش های قهرمانی هستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات