رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نقش گردشگری در توسعه محیط زیست استان البرز انکار ناپذیر است و برای توسعه اکوتوریسم در البرز باید برنامه ریزی شود.

به گزارش افکارنیوز، معصومه ابتکار در جمع مسئولان سمن های محیط زیست استان البرز، افزود: توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حضور تمامی سلایق در مدیریت کشور و رعایت حقوق شهروندی موجب ایجاد رویکردی نوین در عرصه فعالیت نهادهای مدنی شده است.

وی افزود: دولت و مردم از این فرصت فراهم شده باید نهایت استفاده را بکنند و بخش خصوصی باید کارآمدی های خود را به منصه ظهور برساند ولی همه باید یاد بگیرند که مسیر توسعه کشور را از طریق توانمندسازی منابع انسانی طی کنند.

ابتکار در ادامه با اشاره به نقش رسانه ها و نهادهای مدنی در توسعه و بهبود وضعیت محیط زیست در کشور، خاطرنشان کرد: در گذشته محیط زیست از برخی رسانه ها شکایت هایی داشته است ولی از این پس در سازمان محیط زیست هیچ مدیری دولتی حق ندارد علیه فعالان محیط زیست و یا رسانه های متنقد محیط زیست شکایتی طرح کند.

رییس سازمان محیط زیست یادآور شد: تلاش سازمان محیط زیست حمایت از فعالان این عرصه است و برای تقویت جایگاه این نهادها باید مراحل ثبت حقوقی آنها تسهیل شود، چرا که سمن ها بازوی توانمند سازمان محیط زیست هستند و جلب حمایت و مردم و آموزش آنها برای حفاظت از محیط زیست، از طریق همین سمن ها امکان پذیر است.

وی ادامه داد: بزودی فرم های خاصی برای ایجاد امکان تبادل نظر بیشتر با سمن های محیط زیست در پرتال سازمان قرارداده خواهد شد و سمن ها می توانند از این طریق مشکلات و نظرات خود را به سازمان اعلام کنند.

ابتکار در پایان گفت: امروز در حوزه آب و هوای کرج تصمیمات مهمی اتخاذ شد که پیگیری می شود ولی در این بین نباید از نقش گردشگری در توسعه محیط زیست استان البرز برای تقویت اکوتوریسم غافل شد و باید در این زمینه برنامه ریزی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات