رئیس قوه قضائیه از اعطای مرخصی به محکومان جرایم مالی غیرعمد استان آذربایجان غربی به مناسبت اعیاد غدیر و قربان خبر داد.

 به گزارش افکارنیوز ، آیت الله صادق آملی لاریجانی لحظاتی قبل پیش از ترک ارومیه در جمع خبرنگران حاضر شد و دستاوردهای سفر خود به این استان را تشریح کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه ما به صورت نوبتی به استان های کشور سفر می کنیم، گفت: در این سفرها وضعیت قضائی و نوع فعالیت دادگستری استان و سازمان های تابعه دستگاه قضائی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: در سفر به آذربایجان غربی علاوه بر برنامه های همیشگی دیدارهایی با خانواده شهدا و ایثارگران، علما و روحانیون، نخبگان و فرهیختگان و همچنین حضور در جلسه شورای اداری استان داشتیم.

آملی لاریجانی در تشریح دستاوردهای این سفر گفت: در جلسه شورای اداری و جلسه شورای تامین استان بررسی هایی انجام گرفت و در شورای تامین استان قرار شد تا در تهران برخی فعالیت ها برای رفع مشکلات انجام شود.

رئیس قوه قضائیه همچنین به اعزام ۱۴ هیئت قضائی به شهرستان های این استان اشاره کرد و گفت: جمعی از این هیئت ها متشکل از مسئولان عالی قضائی، نمایندگان استان و همچنین برخی مسئولین دستگاه های اجرایی بودند.

آملی لاریجانی به افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: با افتتاح این دفتر امیدواریم در روند خدمت رسانی به مردم سهولت ایجاد شده و مردم در این خصوص مشکلی نداشته باشند.

رئیس قوه قضائیه همچنین به جلسه مسئولان استانی در عصر امروز اشاره کرد و گفت: در جلسه مسئولان عالی قضائی تصمیمات خوبی گرفته شد و مشکلات احصاء شده استان برای برطرف شدن از جانب مسئولان منعکس شد.

وی گفت: این تصمیمات شامل تأمین نیروی انسانی، بهبود وضعیت ساختمان ها و همچنین بهبود وضعیت قضائی استان بود.

وی در پایان به دو تصمیم مهم دیگر اشاره کرد و گفت: تصمیم گرفته شد تا تعدادی از محکومان مالی مورد بحث ماده دو قانون شناسایی شوند و با بودجه تعیین شده از سوی دستگاه قضا آزاد شوند.

وی گفت: همچنین برخی از کسانی که در زندان حسن رفتار داشته و می توانند از مرخصی استفاده کنند هم تدابیری اندیشیده شد تا در فاصله دو عید قربان و عیدغدیر حداقل از ۱۰ روز مرخصی استفاده کنند.

رئیس قوه قضائیه بررسی شرایط استفاده از آزادی مشروط عده دیگری از زندانیان این استان را یکی دیگر از تصمیمات جلسه مسئولان عالی قضائی ذکر کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات