عامل جنایت در خیابان مجاهدین اسلام سه شنبه گذشته با حضور در کلانتری محله شان خود را تسلیم پلیس کرد.

به گزارش افکارنیوز، این پسر ۱۸ساله که متهم است در نزاع بچه محل ها دوست خود را با ضربه چاقو به قتل رسانده است در نخستین اعترافاتش انگیزه اش از این قتل را بدگویی مقتول درباره خودش عنوان کرده است.
به گزارش جهان به نقل از اعتماد، حوالی ساعت ۳ بعدازظهر شنبه سیزدهمین روز از مهر ماه گذشته وقوع نزاع خونینی به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش شد. یکی از افرادی که پلیس را در جریان این نزاع قرار داد به ماموران گفت که جوانی حدودا بیست ساله در پی این نزاع به قتل رسیده است.

با حضور ماموران کلانتری ۱۰۹ بهارستان در محل مشخص شد چند جوان با یکدیگر بر سر موضوعی نامعلوم درگیر شدند و یکی از آنها با ضربه چاقوی یکی دیگر به قتل رسیده است. در ادامه، ماموران کلانتری، قاضی کشیک قتل را در جریان موضوع قرار دادند. باحضور قاضی جمشیدی، رییس شعبه سوم دادسرای جنایی ناحیه ۲۷ تهران در محل جنایت واقع در خیابان مجاهدین اسلام تیمی متشکل از اکیپ تشخیص هویت، حفظ صحنه جرم و کارشناسان پزشکی قانونی نیز پا به کارزار گذاشتند.

در بررسی های اولیه مشخص شد مقتول جوان بیست ساله یی به نام احمد رضا است که از ناحیه دست و گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفته است. اما فرد ضارب از محل متواری شده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی به دستور بازپرس جمشیدی تیمی ویژه از کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ مامور رسیدگی به این پرونده شدند. بررسی های اولیه کارآگاهان حکایت از این داشت که ضارب جوانی ۱۸ ساله به نام مصطفی است که پس از ارتکاب جنایت از محل متواری شده است.

با شناسایی ۳ تن دیگر از افرادی که در این نزاع شرکت داشتند پلیس موفق شد آنها را دستگیر کرده و برای تحقیقات بیشتر به اداره آگاهی منتقل کند. در حالی که تلاش پلیس برای دستگیری مصطفی ادامه داشت او با پای خود روز سه شنبه به کلانتری محله شان مراجعه کرد و ضمن معرفی خود به قتل دوستش احمد رضا اعتراف کرد. مصطفی در نخستین بازجویی ها درباره علت و انگیزه ارتکاب این جنایت به ماموران گفت: روز حادثه با دو تن از دوستانم به نام های وحید و رضا در پارک نشسته بودیم و صحبت می کردیم.

بحث که بالا گرفت وحید به من گفت که احمد رضا پشت سر تو حرف هایی زده و به تو فحش داده است. وقتی این موضوع را شنیدم خیلی عصبانی شدم و گفتم باید به حساب او برسم. وی در ادامه گفت: با وحید و رضا از پارک بیرون زدیم و سوار موتور شدیم همان طور که داشتیم سمت محله مان می رفتیم تا احمد رضا را پیدا کنیم ناگهان دیدیم که کنار خیابان در حال رد شدن است. از موتور پایین پریدم و با او درگیر شدم نفهمیدم که چه شد که دوست هایم وحید و رضا هم به دعوا اضافه شدند؛ از آن طرف هم چند تن از دوستان احمد رضا به هواخواهی او وارد دعوا شدند.

مصطفی درباره نحوه وقوع قتل نیز گفت: درگیر که شدیم من زیر دست و پا افتادم همان موقع چاقویی که در جیبم بود را در آوردم و با آن یک ضربه به دست احمد رضا زدم. بعد از آن خواستم ضربه دوم را به صورتش بزنم که او جا خالی داد و چاقو در گردنش فرو رفت. همان موقع بود که احمد رضا بر زمین افتاد و ما هم از ترس مان فرار کردیم. در این چند روزه لحظه قتل احمدرضا مدام جلوی چشمانم بود و حتی یک لحظه نتوانستم آسایش داشته باشم. تصمیم گرفتم خودم را معرفی کنم تا از عذاب وجدان راحت شوم.

با اعترافات متهم به قتل پرونده برای سیر مراحل قضایی در دادسرای جنایی تهران کماکان مفتوح است و متهمان این پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات