مدیر کانون خورشید با تشریح برنامه های عید غدیر خم از رایزنی برای برگزاری نماز جماعت عید غدیر به امامت آیت الله صافی گلپایگانی در مسجد مقدس جمکران یا حرم حضرت معصومه (س) خبر داد.

  حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین مشکوری با بیان این که « کانون خورشید در راستای برطرف کردن دغدغه مقام معظم رهبری نسبت به ماجرای غدیر در سال ۹۱ با اخذ مجوز از حوزه علمیه قم و وزارت ارشاد تاسیس شد» افزود: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری این است که غدیر متولی ندارد و هیچ تبلیغی روی آن نشده است. بر این اساس کانون خورشید با حضور تعدادی از طلاب و محققان حوزوی برای تامین این دغدغه تاسیس شد.

وی خاطرنشان کرد: برای این منظور طرحی پنج ساله در هفت فاز تدوین و آن را را برای دریافت نظرات و پیشنهادات علما و مراجع خدمت آنها تقدیم کردیم که پس از تایید کلی طرح از سوی ایشان تصمیم گرفتیم برای غدیر کار رسانه ای انجام دهیم.

مساله غدیر باید در بستر رسانه ترویج شود


مدیر کانون خورشید با اشاره به این که « تنها کار تالیفی کردن، کتاب و مقاله نوشتن برای مساله غدیر کافی نیست» تصریح کرد: دغدغه اصلی مقام معظم رهبری در این مساله این است که غدیر در بستر رسانه ترویج شود، بنابراین با تاسیس این کانون، اولین مرکز ترویج رسانه ای معارف غدیر و صحیفه سجادیه را کلید زدیم.

مشکوری ادامه داد: برای کار رسانه ای در زمینه مساله غدیر به این فکر افتادیم که چه کتاب و مرجعی را نیاز داریم که پس از بررسی های پژوهشی به کتاب الغدیر علامه امینی (ره) رسیدیم که شخص مقام معظم رهبری دغدغه جدی روی این کتاب دارند، بنابراین به مدت یک سال کار تحقیقی روی این کتاب انجام دادیم و در مدت یک سال ۱۵ هزار فیش رسانه ای از این کتاب استخراج کردیم.

اجرای چهار طرح ویژه در عید غدیر امسال


وی افزود: همزمان با این کار دوره ای با عنوان سفر آسمانی برای آموزش معارف غدیر در دانشگاه شریف برگزار کردیم و ۷۰۰ دانشجوی این دانشگاه را به عنوان عضو رسانه ای کانون خورشید انتخاب کردیم و با این پشتوانه توانستیم برای غدیر امسال در چهار محور چهار پروژه مهم طراحی کنیم که کار بعضی از آنها صد در صد و بعضی حدود ۹۰ درصد تمام شده است.

مدیر کانون خورشید با بیان این که « اصلی ترین پروژه تالیف کتابی با عنوان" خط روشن" بود» گفت: این کتاب توسط محققان مجموعه کانون خورشید تهیه و در ۱۰۰ هزارجلد به چاپ رسید که با هماهنگی به عمل آمده هر شب ساعت ۱۹ پس از اخبار شبکه یک به مدت چند دقیقه در قالب جشنواره" روشنا" از رسانه ملی تبلیغ می شود.

پخش برنامه" ارمغان" از عید قربان تا عید غدیر


مشکوری طرح دوم این کانون در ایام دهه ولایت امسال را حضور در رسانه ملی عنوان کرد و گفت: با رایزنی هایی که داشتیم سه پیشنهاد را به رسانه ملی ارائه کردیم. اول این که زیرنویس های شبکه ها در این ایام در اختیار ما باشد تا جملاتی از کتاب الغدیر را در اختیار آنها قرار دهیم. دوم این که برنامه های گفت وگو محور با حضور کارشناسان کانون برگزار شود که این برنامه با عنوان" ارمغان" حول محور کتاب الغدیر پخش خواهد شد.

وی یادآور شد: پیشنهاد سوم به رسانه ملی تولید کلیپ های دو دقیقه ای بود که این کار با کمک دانشجویان دانشگاه شریف انجام شده که در دهه ولایت از شبکه های تلویزیون پخش خواهد شد.

به احتمال زیاد نماز عید غدیر با حضور آیت الله صافی گلپایگانی در قم برگزار شود


مدیر کانون خورشید در تشریح دیگر برنامه های این کانون به مناسبت عید غدیر از رایزنی ها برای اقامه نماز جماعت عید در این روز خبر داد و گفت: از یک سال پیش به دنبال این بودیم که چگونه می شود عید غدیر را بزرگ داشت که به این نتیجه رسیدیم نماز عید غدیر را همچون نماز اعیاد فطر و قربان برگزار کنیم و در این باره مجله ای با نام" قنوت خورشید" چاپ کردیم و به حوزه های علمیه، ائمه جمعه و نخبگان قم و تهران ارسال کردیم تا بازخورد این اتفاق را ببینیم.

مشکوری خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم نماز عید غدیر امسال با حضور آیت الله العظمی صافی گلپایگانی یا در مسجد مقدس جمکران و یا حرم حضرت معصومه (س) برگزار شود که تاکنون حدود ۶۰ درصد اقدامات برای این اتفاق مبارک انجام شده است و ایشان به استحباب نماز عید غدیر خم فتوا داده اند.

هدف گذاری برای ساخت ۱۱۰ مسجد غدیری در ۴۸ ساعت


وی در توضیح پروژه چهارم این کانون در ایام دهه ولایت از ساخت ۱۱۰ مسجد غدیری در تهران خبر داد و گفت: در این زمینه با یک شرکت رایزنی کردیم که با پنل هایی بتنی و پیچ و مهره مساجدی در عرض ۴۸ ساعت با گنبد و دو گلدسته می سازند که بسیار مقاوم و ایمن است و برای اینکار ماه گذشته با نماینده حجت الاسلام والمسلمین قرائتی از این کارخانه بازدید کردیم و ایشان نیز این کار را تایید کردند. بنابراین امیدواریم کار ساخت ۱۱۰ مسجد غدیری که کم خرج و سریع النصب است در این ایام انجام شود.

مدیر کانون خورشید اظهار کرد: این کار حرکت عظیمی است که اگر انجام شود توانسته ایم در این ایام پایگاهی به نام غدیر برای شیعه بسازیم که از نمادهای مکتب تشیع برخوردار است و ما به دنبال این هستیم که این کار ابتدا در تهران که تعداد مساجد کم است ساخته شود، اما اگر در شهرستان های دیگر زمینی در اختیار قرار دهند و بانی پیدا شود حتما این کار را انجام خواهیم داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات