معاون فرهنگی و اجتماعی مترو گفت: به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران ازبرپایی کارگاه های مشاوره ازدواج و خانواده با عنوان" مهر و ماه" خبرداد.

به گزارش افکارنیوز، جعفرپور افزود: یکی از مهمترین رخداد هایی که در زندگی هر آدمی رخ می دهد ازدواج است، لذا می بایست توجه ویژه ای به امر اختصاص یابد.

وی با تاکید بر اینکه توجه به اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده و تاثیر آن در تداوم و استحکام خانواده و تربیت فرزندان و داشتن زندگی سالم توأم با رضایت و خوشبختی و احساس موفقیت، ضرورت دارد تصریح کرد: دختران و پسران باید هنگام ازدواج از خدمات مشاوره ازدواج بهره مند شوند و از این طریق با اهداف، وظایف و حقوق یکدیگر به خوبی آشنا شوند تا با بهره گیری از خدمات مشاوره ازدواج با گام های راسخ تر و آرامش و اطمینان بیشتری در مسیر ازدواج و تشکیل خانواده گام نهند و در نهایت در این امر موفق شوند و زندگی سالم و شادابی را تجربه نمایند.

جعفرپور در ادامه یادآور شدند: متروی تهران با برپایی کارگاه های مشاوره ازدواج و خانواده در راستای رسالت های خود در جهت آشنا سازی و آگاهی بخشی مسافران سعی دارد، شهروندان را با مفاهیمی از قبیل، مشاوره های پیش از ازدواج، مشکلات بین فردی زوجین، والدین با فرزندان یا فرزندان با والدین، پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان و… آشنا نماید.

وی افزود: با توجه به شیوه های زندگی نوین و پیچیده تر شدن شرایط زندگی، مشاوره می تواند نقش بی بدیلی در آگاه سازی فراهم نماید تا با ارائه راهنمایی، اطلاع رسانی و حل مسائل خانوادگی گامهای موثری در جهت حفظ و تحکیم خانواده، و پیشگیری از اختلالات و ناهنجاری های فردی و اجتماعی بردارد، از این رو معاونت فرهنگی و اجتماعی مترو بر آن شد با برپایی کارگاه های مشاوره، در جهت مدیریت زمان و استفاده بهینه از فرصت ها با بهره مندی از کارشناسان مجرب و آموزش دیده گامهای مفید و موثری را در حل مشکلات و معضلات فردی و خانوادگی شهروندان بردارد.

وی خاطر نشان کرد: کارگاه های مشاوره" مهر و ماه" به مدت ۴ روز از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۴ مهر ماه در ایستگاههای امام خمینی (ره) ، تجریش، دروازه دولت، صادقیه و چهارراه ولی عصر (عج) به مسافران خدمات رسانی میکنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات