یک کارشناس طب سنتی گفت: آنتی بیوتیک ها حرارت زیاد در بدن ایجاد کرده و عفونت ها را خشک می کند که عوامل بیماری زا در بدن حبس شده که خود عاملی برای بروز بیماری های دیگر می شود.

به گزارش افکارنیوز، حسین علوی اظهار داشت: بیماری مراحل مختلفی را طی می کند و با توجه به آن درمان را آغاز می کنیم همچنین بیماری را می توان به مراحل ابتدایی، شدت که بیماری به اوج خود رسیده، مراحل پایانی بیماری خود را طی می کند یا مزکن و کهنه شده، تقسیم می شود.

به گفته وی با توجه به هر مرحله از بیماری تدابیر درمانی خاصی را پیش می گیریم. اگر بیماری کهنه یا مزمن شده باشد سیستم دفاعی بدن نتواند مقابله کند در این زمان تجویز آنتی بیوتیک ها توسط پزشک می تواند عفونت ها را از عامل بیرونی خشک کند.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: اگر بدن توان مقابله با بیماری را داشته باشد، می توانیم با تدابیری به درمان آن کمک کنیم در این زمان نه تنها آنتی بیوتیک ها مفید نیست بلکه مضر هم هست چرا که آنتی بیوتیک ها باعث حرارت زیاد در بدن شده و عفونت ها را خشک کرده و در بدن حبس می شود که خود عاملی برای بروز بیماری های دیگر می شود یا همان بیماری که قبلا ایجاد شده بود که فرد آنتی بیوتیک مصرف کرده بود اگر دوباره بروز پیدا کند این بار نسبت به قبل شدت پیدا کرده چرا که عامل بیماری زا از بدن خارج نشده و فقط آن را در بدن حبس کرده ایم.

علوی افزود: در طب سنتی بحث درمان است نه سرکوب بیماری، اگر می خواهیم درمان را آغاز کنیم تجویز آنتی بیوتیک ها فقط در شرایطی که بدن توان ندارد به کار می بریم و در غیر این صورت در صورت توان بالای سیستم دفاعی داروهایی تجویز می کنیم که مواد زائد و عفونت ها را از بدن خارج کند.

وی ادامه داد: در طب سنتی" تدبیر به مثل درمان به ضد" را به کار می برند. اگر بدن فرد کم خون نیست می توان با پاکسازی بدن عامل بیماری زا را دفع کنیم و اگر درمان نشود به محض سرماخوردگی این عفونت هایی که قبلا در بدن حبس شده است قوت گرفته و شدت بیماری را در فرد زیاد می کند.

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: افراد می توانند در مدت بیماری سرماخوردگی از آنتی بیوتیک ها طبیعی مانند آویشن و بابونه استفاده کنند که این آنتی بیوتیک های طبیعی به دفع سموم کمک می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات