مشاور معاون ترافیک شهردار تهران نرخ آرم های طرح ترافیک روزانه در سال ۹۲ را اعلام کرد و گفت: آرم های روزانه جدید از هفته آینده توزیع می شود.

  مهندس وحید نوروزی افزود: آرم های روزانه سال ۹۲ به دو رنگ سبز و آبی توزیع می شود که بر این اساس آرم های سبز رنگ قبل از ساعت ۱۰ و در طول کل روز قابل استفاده بوده و قیمت آن ۱۸ هزار تومان و آرم های آبی رنگ نیز بعد از ساعت ۱۰ قابل استفاده بوده و قیمت آن ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۵ هزار فقره آرم طرح ترافیک روزانه در سال جاری در پایتخت توزیع خواهد شد، تاکید کرد: توصیه می کنیم شهروندان از آرم های طرح ترافیک آبی رنگ که مبلغ کمتری دارد برای ورود به محدوده طرح ترافیک استفاده کنند تا باعث ایجاد ترافیک در هسته مرکزی شهر در ساعات پیک ترافیک نشوند.

به گفته مشاور معاون ترافیک شهردار تهران نرخ آرم های طرح ترافیک هفتگی ثابت بوده و اوایل هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید به سمت حذف آرم های طرح ترافیک سالانه برویم، خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم شمار آرم های طرح ترافیک سالانه در سال ۹۳ دو برابر تعداد فعلی شود.

مشاور معاون ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه ۸۷ هزار و ۸۴۰ فقره آرم طرح ترافیک سال ۹۲ توزیع شده است، تاکید کرد: افراد سهمیه بگیری که تا کنون مدارک خود را ارائه نکرده اند تنها تا پایان هفته جاری مهلت دارند تا مدارک خود را ارائه کنند چرا که در غیر این صورت سهمیه آنها حذف شده و در اختیار سایر متقاضیان قرار می گیرد و حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.

وی در ادامه در خصوص شماره گذاری خودروهای فاقد استاندارد یورو۴ از ابتدای سال جاری گفت: تا این لحظه خبری از شماره گذاری یا عدم شماره گذاری خودروهای فاقد استاندارد یورو۴ دریافت نکرده ایم اما شنیده ها حاکی از آن است که خودروسازان ما به هیچ عنوان آمادگی تولید تمامی محصولات خود با استاندارد یورو۴ را ندارند و بدین ترتیب باید بگوییم خودروسازان با این اقدام خود عملا سه سال زمان خریدند که استاندارد یورو۳ را رعایت نکنند و استاندارد یورو۴ را هم اجرایی نکردند.

مشاور معاون ترافیک شهردار تهران تصریح کرد: باید بگوییم خودروسازان با بی احترامی به مصوبه دولت قبح اجرای مصوبات دولت را از بین بردند از سوی دیگر بدین ترتیب باید گفت که خودروسازان برای استانداردهای آلودگی هوا تره هم خرد نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید پاسخگو باشد که چرا مردم تهران و کلانشهرها نباید آسمان آبی داشته باشند افزود: طبیعت تهران در نوروز امسال نشان داد که دستیابی به آسمان آبی در پایتخت امکانپذیر است.

مشاور معاون ترافیک شهردار تهران تاکید کرد: خودروسازان، وزارت نفت و کارخانجات اطراف تهران متهمان اصلی آلودگی هوای پایتخت هستند و باید در خصوص آلودگی هوای تهران پاسخگو باشند.

وی در ادامه به ارسال پیامکی که اخیرا از سوی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص کیفیت هوای تهران ارسال می شود اشاره کرد و گفت: اعلام وضعیت پنج آلاینده در کنار هم، نوعی فرافکنی و من درآوردی است چرا که بسیاری از مسئولان و مردم دانش محیط زیستی ندارند تا ارقام ارائه شده در این پیامک را تجزیه و تحلیل کنند.

به گزارش ایسنا، مشاور معاون ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه بر اساس استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان محیط زیست امریکا، بالاترین آلاینده باید به عنوان شاخص در نظر گرفته شده و برای مردم به عنوان شاخص آلودگی هوای روز اعلام شود، گفت: این در حالی است که اعلام آلاینده های هوای تهران در کنار یکدیگر هم مورد اعتراض شرکت کنترل کیفیت هوا و هم وزارت بهداشت است چرا که این امر در هیچ جای دنیا سابقه ندارد.

وی افزود: باید گفت ارسال این پیامک پس از آب پاشی و مه پاشی هوای تهران سومین طنز محیط زیستی است.

مشاور معاون ترافیک شهردار تهران در ادامه به برگزاری اولین هم اندیشی اصحاب رسانه و محیط زیست و بررسی جایگاه رسانه در بهبود کیفیت محیط زیست اشاره کرد و گفت: این هم اندیشی به همت فرهنگسرای رسانه و معاونت ترافیک شهرداری تهران ۲۶ فروردین ماه سال جاری با حضور متخصصان، دبیران، سردبیران و خبرنگاران بخش محیط زیست برگزار می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات