رییس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: یک سوم مدارس یا تخریبی هستند یا نیازمند مقاوم سازی و در برابر زلزله ناایمن هستند.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر مرتضی رئیسی در گفت وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» درباره میزان مقاومت مدارس در برابر زلزله، افزود: دو سوم مدارس کشور دارای ایمنی و استانداردهای لازم هستند، اما یک سوم مدارس هیچ امنیتی نداشته و یا مقاومت آنها بسیار پایین است، چرا که یا تخریبی هستند یا نیازمند مقاوم سازی اند.

وی با بیان اینکه اکثر این مدارس در کلانشهر به ویژه بافت های فرسوده قرار دارند، گفت: وضعیت استاندارد و ایمنی مدارس روستایی و مناطق محروم بسیار مطلوب تر از مدارس کلانشهرهاست.

رییس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره تحصیل ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار سیستم های گرمایشی از محل درآمدهای شرکت گاز مقرر شده بود در اعتبار سازمان نوسازی قرار بگیرد، گفت: بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده ۱۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار طی چند روز آینده به خزانه کشور واریز می شود و اولویت تامین سیستم های گرمایشی مدارس با مدراس روستایی و مناطق محروم است.

به گفته وی، برای تامین سیستم های گرمایشی مدارس روستایی تاکنون ۱۵ هزار دستگاه بخاری تابشی به سراسر کشور ارسال شده و ۳۰ هزار دستگاه نیز خریداری شده که به زودی در استان های کشور توزیع خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات