رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام کرد: دانش آموختگان بدهکاری که معوقه وام های خود را به صندوق پرداخت نکرده اند فقط تا پایان مهرماه فرصت دارند در غیر اینصورت مشمول جریمه ۱۲درصدی می شوند.

به گزارش افکارنیوز ، فرهاد جعفری گفت: جریمه ۱۲ درصدی دیر کرد در صورت عدم پرداخت بدهی از ابتدای آبان ماه سال جاری برای دانش آموختگان اجرا می شود.

وی ادامه داد: دانش آموختگانی که بدهی معوقه خود را تا پایان مهرماه پرداخت کنند مشمول بخشیدگی جریمه دیرکرد قرارگرفته و جریمه دیر کرد از آنها اخذ نخواهند شد.

جعفری گفت: از ابتدای آبان سال جاری طبق قانون، صندوق مکلف است نسبت به اخذ جریمه دیر کرد اقدام کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد دانش آموختگان بدهکار به صندوق رفاه دانشجویان ۷۰۰ هزار نفر است این درحالی است که به دلیل استقبال و همکاری مناسب دانشجویان در پرداخت بدهی ها و نیز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، مقرر شد مهلت پرداخت بدهی بدون حساب جریمه تا اول آبان تمدید شود.

جعفری گفت: بنابراین به دانش آموختگان یک ماه فرصت طلایی برای بازپرداخت بدهی ها داده شد تا بدهی خود را بدون احتساب جریمه ۱۲ درصدی پرداخت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: حدود ۱۵ میلیارد تومان مبلغ بدهی دانش آموختگان به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است که البته باید گفت در یک ماه گذشته همکاری خوبی در پرداخت بدهی ها صورت پذیرفته که به دلیل اطلاع رسانی مناسب بوده است.

وی تصریح کرد: تمام وام هایی که به دانشجویان پرداخت می شود سود ندارد و به صورت قرض الحسنه داده می شود، حداقل اقساط این وام ها ۴۵ هزار تومان است و دانش آموختگانی که سرباز هستند یا وارد مقطع دیگری می شوند بدهی آنها به مقطع بعدی و زمان بعد موکول می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات