مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از ارسال بخشنامه به آموزش و پرورش استان ها خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، عزیز کاظمی درباره آخرین تصمیم های اتخاذ شده برای تحصیل فرزندان اتباع پاسپورتی، گفت: بخشنامه ای به استان های کشور ارسال شده است که بر اساس آن مدارس همکاری لازم را جهت ثبت نام فرزندان اتباع افغان پاسپورتی داشته باشند.

وی افزود: علی رغم اینکه تمدید یا عدم حضور حدود ۴۰۰ هزار اتباع افغان پاسپورتی نهایی نشده و در حال مذاکره بین مسوولان اتباع و امور خارجی دو کشور ایران و افغانستان است، اما تدابیر و دستورالعمل های لازم جهت ثبت نام فرزندان این اتباع تدوین و به استان ها ارسال شده است.

کاظمی گفت: این اتباع می توانند با استناد به ثبت نام فرزندان خود در سال تحصیلی گذشته برای سال تحصیلی جاری نیز ثبت نام کنند تا فرزندان آنها از تحصیل محروم نشوند.

به گفته مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، طی دو هفته آینده جلسه مشترک دیگری بین ایران و افغانستان برای بررسی و نهایی کردن وضعیت ۴۰۰ هزار اتباع غیرمجاز که چندین بار مهلت حضورشان در ایران تمدید شده، تشکیل خواهد شد تا برنامه نهایی اعلام شود.

کاظمی تاکید کرد: ثبت نام فرزندان اتباع افغان پاسپورتی نیز یکی از مساعدت هایی است که جمهوری اسلامی ایران برای اتباع انجام می دهد اما طرف افغانستانی باید شرایط بازگشت اتباع خود را فراهم کند.

وی تاکید کرد: برای ثبت نام دانش آموزان اتباع افغان هیچ مشکلی وجود ندارد و کسانی که حضورشان در کشور قانونی است، از حداکثر مساعدت های ایران برخوردار خواهند شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات