رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیتات خوزستان از تامین ۳ هزار خشت طلای ایوان حرم علوی در استان توسط مردم خبر داد.

  حجت الاسلام سیدمحمود موسوی در اهواز اظهار کرد: در خوزستان مردم استقبال زیادی از بازسازی عتبات عالیات انجام داده اند به نحوی که بیش از ۳ هزار خشت طلا از سوی ۳ هزار نفر خریداری شده است و این تعداد خشت های خریداری شده جدای از میزان نذوراتی است که به ستاد عتبات عالیات خوزستان می رسد.

وی افزود: در این بین خانواده ای از یکی از شهرهای خوزستان ۱۳۵ خشت طلا را برای خود خریداری کرده اند که هر خشت با قیمت ۱۰ میلیون ریال ساخته و نصب می شود.

وی با اشاره به اینکه در همه حرم های عتبات عالیات در حال فعالیت هستیم، افزود: در بخش بازسازی عتبات عالیت در استان خوزستان در همه حرم ها به فراخور نیاز فعالیت می کنیم و به عنوان مثال در ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف بیش از ۳ هزار تن سیما اهدا کرده ایم که همگی توسط خیران خریداری و اهدا شده اند.

موسوی گفت: تامین آب حرم حضرت عباس (ع) را مردم شهرستان دزفول تعهد کردند و با اعتبار ۳۵ میلیون تومانی این مشکل برطرف شد و نظیر این مسائل بسیار زیاد است.

وی با اشاره به استقبال مردم از بازسازی حرم های عتبات عالیات در خوزستان افزود: در خوزستان استقبال از این بخش بسیار زیاد بود به نحوی که از سال ۹۰ تا کنون بیش از ۵۰ میلیارد ریال وجه نقد و ۲۳ کیلوگرم طلا به ستاد عتبات عالیات خوزستان اهدا شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان عنوان کرد: برآورد مالی طلاهای اهدا شده به ستاد عتبات عالیات خوزستان بیش از ۸۰ میلیارد ریال است.

وی تاکید کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده باید ایوان طلای حرم علوی تا پایان سال جاری به پایان برسد و در تلاش هستیم تا این مهم با نذورات مردم اجرایی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات