رئیس کمیته عالی حج عربستان از کاهش یک میلیون نفری تعداد حجاج نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، رئیس کمیته عالی حج عربستان با ارسال پیام تبریکی برای ملک عبدالله، اعلام کرد موسم حج امسال با موفقیت برگزار شد.

محمد بن نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور و رئیس کمیته عالی حج عربستان در نامه خود آورده است از طرف خود و اعضای کمیته عالی حج و تمام دست اندرکاران دستگاه های دولتی و غیر دولتی شرکت کننده در موسم حج امسال تأکید می کنم که موسم حج با موفقیت برگزار شد.

وی اعلام کرده است: موسم حج امسال از نظر سطح عملکرد و خدمات ارائه شده به حجاج، موسم موفقی بود و تمام حجاج از لحظه ورود تا اسکان و حضور در مشاعر مقدسه و مناسک حج، در امنیت و سلامت کامل بودند.

وی با بیان اینکه تمام طرح های امنیتی، ترافیکی، بهداشتی، سازمانی، خدماتی و پیشگیرانه با موفقیت اجرا شد، در خصوص آمار حجاج امسال گفت تعداد حجاج امسال، یک میلیون و ۹۸۰ هزار و ۲۴۹ نفر بود که نسبت به سال گذشته، یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۳۲۴ نفر کاهش یافته است که دلیل آن، کاهش گنجایش مسجدالحرام به سبب طرح های توسعه است.

این در حالی است که خالد الفیصل، رئیس کمیته مرکزی حج عربستان و امیر مکه مکرمه اعلام کرده بود یک میلیون و ۳۸۰ هزار از خارج عربستان در موسم امسال حضور دارند که با مقایسه اظهارات خالد الفیصل و رئیس کمیته عالی حج عربستان مشخص می شود امسال به اعتراف خود مقامات سعودی، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از داخل عربستان به صورت غیرقانونی و با نقض حقوق حجاج کشورهای جهان در مناسک حج شرکت کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات