سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان استان قم بر ورود خیرین در بحث وام ازدواج تاکید کرد و گفت: کلیات طرح ورود خیرین به حوزه وام ازدواج در کمیته تخصصی ازدواج مورد بررسی قرار گرفته است تا خیرین با سپرده گذاری در بانک ها بتوانند منبعی برای اعطای وام ازدواج ایجاد کنند و بانک ها نیز بازگشت سرمایه این خیرین را ضمانت کنند.

به گزارش افکارنیوز ، روح الله رمضانی با اشاره به اینکه اولین جلسه مجمع خیرین ازدواج در هفته جاری برگزار خواهد شد، افزود: امسال با راه اندازی سامانه رسیدگی به مشکلات دریافت تسهیلات ازدواج، ۸۰ درصد از متقاضیان وام ازدواج در سال ۹۲ تسهیلات خود را دریافت کرده اند و مابقی این تعداد نیز یا خود پیگیر وام ازدواج نبودند یا مدارکشان تکمیل نشده است.

وی با بیان اینکه هر دو ماه یکبار جلسه کمیته بررسی مشکلات وام ازدواج در استان قم تشکیل می شود، گفت: این کمیته با ریاست معاونت اقتصادی استانداری و با حضور بانک های عامل برگزار می شود و روند پرداخت وام ازدواج در استان رصد می شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان استان قم با بیان اینکه این استان رتبه دوم ستاد ساماندهی در بین استان های دیگر را کسب کرده است، گفت: ستاد ساماندهی استان قم در سال جاری شش جلسه برگزار کرده است و ۱۴ جلسه کمیته تخصصی نیز درباره خدمات مختلف به امور جوانان تشکیل شده است که به فراخور مناسبت های مختلف برنامه هایی در موضوعاتی همچون اوقات فراغت، ازدواج، ارتقای هویت دینی و ملی داشته است و دستگاه های مختلف را مکلف به اجرای برنامه ها کرده است.

وی با اشاره به برنامه های هفته ازدواج در استان قم گفت: در این هفته نمایشگاه پیوند آسمانی با موضوع ازدواج آسان، بهنگام و آگاهانه در استان قم برگزار شد که در بحث های مختلفی همچون مشاوره رایگان، کانون های ازدواج آسان و غیره خدماتی ارائه شده است.

رمضانی با اشاره به اینکه به زوجین قمی که در سال ۹۲ مهریه ۱۴ سکه ای داشتند تسهیلات دو میلیون تومانی اعطا می شود، اظهار کرد: این تسهیلات توسط کمیته امداد امام خمینی اعطا می شود و بازپرداخت آن بدون بهره است. زوجینی که در نمایشگاه پیوند آسمانی اقدام به ثبت نام کرده اند بدون نوبت، تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی پیوند آسمانی در استان قم گفت: تاکنون برنامه مشخصی از سوی وزارت ورزش و جوانان به ما اعلام نشده و فقط کلیات آن مطرح شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات