مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: با هدف ارتقای فرهنگ عمومی و هدفمندی بخش اطلاع رسانی زیست محیطی، برای نخستین بار شورای اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران تشکیل شد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد هادی حیدرزاده افزود: در این راستا تشکیل شورای اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و برگزاری جلسات مربوطه از اولویت های مهم و اساسی این اداره کل به شمار می آید.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: بی تردید رسالت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی دقیق و اثربخشی به شهروندان با رعایت کامل اخلاق و اصول حرفه ای به منظور ایجاد زمینه های لازم برای اعتلای فرهنگ عمومی جامعه در حوزه محیط زیست امری بسیار خطیر و اساسی است.

حیدرزاده با اشاره به اینکه در تشکیل این شورا سعی شده است که از افراد فعال و علاقه مند در حوزه محیط زیست استفاده شود افزود: هدف از تشکیل این شورا، سیاستگذاری، برنامه ریزی و هدایت در زمینه تولید و پالایش و مبادله اطلاعات و اخبار زیست محیطی و نیز ایجاد بستر لازم برای تسهیل، ساماندهی و گسترش این دسته اطلاعات است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: تدوین تعاریف، مقررات و آیین نامه ها و معیارهای اطلاع رسانی مورد نیاز و نیز ایجاد شبکه هماهنگی در راستای استفاده از ظرفیت اطلاع رسانی خبرگزاری ها، روزنامه ها و سایت های تخصصی و تحلیلی در حوزه محیط زیست از دیگر اهداف تشکیل این شوراست.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: امید است این شورا با رعایت کامل موازین اخلاقی، فنی، فرهنگی و حرفه ای خبرنویسی و بهره گیری از فناوری های نوین این عرصه بتواند اخبار و اطلاعات حوزه محیط زیست استان تهران را به نحو مطلوب و تاثیرگذار به مخاطبین منتقل کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات