عضو شورای اسلامی شهر تهران حضور شهردار در جلسات هیات دولت را چنانچه طبق قانون باشد، خالی از اشکال و مورد استقبال اعضای شورا دانست و تاکید کرد رئیس شورای شهر نیز باید در این جلسات حاضر باشد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد مهدی تندگویان اظهار داشت: بر اساس روال، اگر قانون مشکلی برای حضور شهردار در هیئت دولت ندارد و دولت هم این تعامل را می پسندد، ما هم می پذیریم. اما در چند روز اخیر مشکلاتی پیش آمده، از جمله استاندار هم مدعی شده که اگر قرار است شهردار در جلسات هیئت دولت حضور داشته باشد، وی هم باید حاضر باشد.

وی ادامه داد: بحث دیگر مربوط به حضور رئیس شورای شهر در جلسات هیئت دولت است.

تندگویان افزود: هر کدام از این مباحث چنانچه قانونی نباشد، قابل طرح و دفاع نیست و باید در این مورد به قانون رجوع کنیم تا ببینیم برای حضور در جلسات هیئت دولت، چه کسی را ذی حق می شناسد.

سخنگوی فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر همچنین درباره جلسات این فراکسیون گفت: جلسات ما به صورت روتین برگزار می شود و بر اساس نیازهایی که احساس می کنیم و پیش می آید، جلسه می گذاریم. دستور جلساتمان هم گاهی بر اساس دستور جلسات مطروحه در صحن شوراست و بعضا مسائل بیرون از شورا نیز مطرح می شود، مثلا مکاتبات مردمی یا موضوعی که باید حتما در جلسه شورا طرح شود.

وی بیان داشت: اینها مواردی است که پیش از طرح شدن در شورا، در فراکسیون راجع به آنها بحث می کنیم و اگر به این نتیجه برسیم که طرح این مسائل در شورای شهر به صلاح شهر و مردم است، در جلسه شورا طرح می کنیم.

تندگویان درباره آخرین وضعیت عضویت الهه راستگو در حزب اسلامی کار گفت: خانم راستگو با حزبش مشکل دارد و حزب هم کاری قانونی کرده و به وی هم مهلت اعتراض داد. اما من مطلع نیستم که وی به تصمیم حزب اعتراض کرده است یا خیر و حزب پاسخی داد یا نه. به هر حال وی از حزب اخراج شده و ظاهرا هیچ اعتراض قانونی هم نسبت به این موضوع نداشته است.

وی اضافه کرد: با این همه خانم راستگو در جلسات فراکسیون اصلاح طلبان حضور ندارد، زیرا حزب وی اخراجش کرده و طبیعتا از فراکسیون هم اخراج می شود. ضمن اینکه ادعای خانم راستگو این است که شخصیت مستقل مردمی دارد که بر اساس آن به شهردار شدن قالیباف رای داده است. اما اینکه فردی مستقل هستند را باید دو هفته قبل از انتخابات به ما و مردم یادآوری می کرد!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات