به فرزندتان کمک کنید تاسرگرمی یا فعالیتی پیدا کند که از آن لذت می برد. علاقه، شور و نشاط و هیجان، چیزی است که معمولا سطح انرژی کودک را بالا می برد.

افکارنیوز : والدین مطرح می کنند فرزندی دارم که خیلی تنبل است وهیچ انگیزه و انرژی ندارد چطور او را به تحرک وادارم؟
به ندرت پیش می آید که کودکی تنبل باشد کودکان بیشتر بر طبق عاداتشان عمل می کنند. والدین باید هدفی برای فرزندان نسبت به سن آنها تعیین کنند برای آنها انگیزه ایجاد کنند و باعث انگیزش در فرزندان بشوند.
به فرزندتان کمک کنید تاسرگرمی یا فعالیتی پیدا کند که از آن لذت می برد. علاقه، شور و نشاط و هیجان، چیزی است که معمولا سطح انرژی کودک را بالا می برد و او را به انجام فعالیتهای دیگر می کشاند. برخی از کودکان هستند در اجتماع بالخصوص در مدرسه بسیار پر تحرک هستند ولی در منزل بسیار تنبل. برای اینگونه کودکان باید در اوقات بیکاریشان نسبت به سنشان برنامه ریزی کرد طوری برنامه ریزی شود که برای آنها بسیار جذاب باشد.
کودکی که بیش از دو ساعت به تماشای تلویزیون می نشیند این نوعی عادت است که اعتیاد آور است و در ضمن باعث مکث ذهنی می شود که بسیار باید دقت شود.
برخی از کودکان به علت ورزش نکردن وعادات غذایی بد، دچار کسالت می شوند.
برای اینگونه کودکان شرایطی مهیا شود که بتوانند خلاقیت داشته باشند برخی از والدین هستند که در منزل بسیار به فرزندان خود ایراد می گیرند وبه آنها بکن-نکن می کنند همین امر باعث می شود اعتماد به نفس کودک تخریب شود و دیگر مایل نیست در منزل فعالیتی داشته باشد.
کودکانی که بیش از حد ناراحت هستند، احساس تنهایی وافسردگی دارند اگر با این روشها کسالت او برطرف نشد به مشاور خانواده مراجعه کنید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات