با حضور آیات عظام امامی کاشانی و محقق داماد و حقوقدانان برجسته ایران:

کتابخانه آن لاین و پورتال جدید پژوهشکده حقوقی شهر دانش به نشانی www. sdil. ac. ir افتتاح شد.

به گزارش افکارنیوز ، آیت ا… محمد امامی کاشانی رئیس دانشگاه شهید مطهری، در این مراسم با نقل دو حدیث از حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: بنویسید و در اختیار دیگران قرار دهید.
وی با بیان اینکه نوشتن کتاب، تهیه کتاب، باقی گذاشتن و جمع آوری کتاب خدمت بسیار بزرگی است، اظهار داشت: بنده خودم در حاشیه فعالیتم تحقیقی راجع به آخرالزمان و آینده بشریت داشتم و گرفتار تحقق بودم و به همین منظور گاهی برای تهیه یک کتاب باید با کتابخانه هایی در سوریه، یمن و… تماس گرفته و یا به آنجا سفر می کردم.

آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: امروز با توجه به وسایل و شرایط ارتباطی موجود، خدمت جدید پژوهشکده حقوق و اینکه بتوان مطالب و کتاب های مورد نظر را بدون سفر کردن و تماس گرفتن از هر نقطه از جهان بدست آورد خدمت بزرگی است.
رئیس دانشگاه شهید مطهری، خواستار وسعت اینگونه اقدامات در سایر بخش ها و دیگر کتب تخصصی و عمومی شد و تاکید کرد: بسیاری از کتب و بحث ها در کتابخانه های کشور خاک می خورد.

در ادامه این مراسم، آیت ا… سیدمصطفی محقق داماد استاد فلسفه و عضو فرهنگستان علوم ایران، با مثبت ارزیابی کردن اینگونه اقدامات در جهت پیشبرد هرچه بهتر و بیشتر توسعه علوم کشور، نسبت به وضع اینترنت کشور انتقاد و اظهار کرد: یکی از الزامات رشد و همه گیر شدن کتابخانه های آن لاین سرعت اینترنت کشور است که جا دارد مسئولان نسبت به حل این موضوع بیش از پیش اهتمام ورزند.

همچنین دکتر وحید اشتیاق مدیرعامل موسسه مطالعات و پژوهش های حقوقی شهر دانش، گفت: کتابخانه این موسسه دارای ۲۴ هزار و ۸۱۲ عنوان اثر چاپی شامل کتب فارسی، لاتین، عربی، پایان نامه های فارسی، مقالات فارسی و لاتین است.
وی همچنین با بیان اینکه ۳۹ هزار و ۹۵۷ منبع بصورت آن لاین و دیجیتال در این کتابخانه موجود است، اظهار داشت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته بیش از دو هزار مقاله و ۳۰۰ عنوان کتاب به صورت ماهانه به کتابخانه آن لاین اضافه خواهد شد.

دکتر اشتیاق با اشاره اینکه در حال حاضر کتابخانه آن لاین دارای ۲۵ هزار مقاله لاتین است، اضافه کرد: تمام منابع بصورت متن کامل (FULL TEXT) در اختیار اعضای این کتابخانه قرار می گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون افزون بر ۸۰ عنوان کتاب در این موسسه منتشر شده است، متذکر شد: تمامی این کتب با هدف توسعه و غنا بخشیدن به ادبیات حقوقی کشور انتخاب و چاپ شده است.
پورتال جدید پژوهشکده حقوق نیز شامل باشگاه حقوق، پایگاه قوانین و مقررات کشور، فروشگاه بزرگ آثار حقوقی کشور می باشد.

ایجاد باشگاه حقوق یکی از ابتکارات این پژوهشکده است که مکانی را برای تبادل نظر حقوقدانان در موضوعات تخصصی با بهره گیری از ظرفیتهای فضای مجازی اینترنت در کنار جلسات حضوری فراهم آورده است. این باشگاه انتشار اخبار حقوقی، ایجاد وبلاگهای حقوقی، گروههای حقوقدانان و بسیاری ظرفیتهای دیگر را هم فراهم آورده است.

براساس این گزارش، در ادامه این مراسم از دو نشریه پژوهشی تحت عنوان مجله پژوهش های حقوق جزا و جرم شناسی و مجله پژوهش های حقوق خصوصی رونمایی شد.
در مراسم افتتاح کتابخانه آنلاین و پورتال جدید پژوهشکده حقوقی شهر دانش دکتر محمد آشوری، دکتر بهروز اخلاقی و جمعی دیگر از اساتید برجسته حقوق ایران حضور داشتند.در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات