انگار چرخ روزگار برای سرپرستی فانی ۸ سال چرخیده است؛ با این تفاوت که رئیس جمهور، وی را به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی کرده است و البته فانی برای وزارت، هنوز مسیر بهارستان را در پیش دارد.

به گزارش افکارنیوز ، این روزها بزرگترین و زیربنایی ترین وزارتخانه کشور در انتظار انتخاب سکاندار است؛ کسی که در جایگاه اول وزارتخانه به وضعیت و مشکلات فرهنگیان و دانش آموزان رسیدگی کند و برای تحول در آموزش و پرورش، گام های استوار بردارد.

علی اصغر فانی که هم اکنون سرپرستی وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد، به طور رسمی به عنوان گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای آموزش و پرورش معرفی شده است و در صورت رأی اعتماد نمایندگان مجلس به وی، هفته آینده تکلیف گسترده ترین وزارتخانه کشور تعیین می شود.

در کارنامه فعالیت فانی، ۱۲ سال معاونت وزیر، چهار سال مدیرکلی و یک سال رئیس منطقه آموزش و پرورش دیده می شود؛ ضمن اینکه وی تجربه ریاست کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارد؛ فانی تجربه سرپرستی در آموزش و پرورش را نیز در ابتدای دولت نهم دارد و آن زمان هم در گمانه زنی ها، بحث هایی برای معرفی وی به عنوان گزینه پیشنهادی آموزش و پرورش مطرح بود اما بخت با وی یار نبود و محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت کشور به جای وی، محمود فرشیدی را به مجلس معرفی کرد.

انگار چرخ روزگار برای سرپرستی فانی ۸ سال چرخیده است و اکنون دوباره وی در جایگاه سرپرستی این وزارتخانه قرار گرفته است، با این تفاوت که رئیس جمهور، وی را به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی کرده است؛ البته فانی برای وزارت هنوز مسیر بهارستان را در پیش دارد؛ مسیری که حتی کوچکترین اشتباه به عدم رأی اعتماد وی منجر خواهد شد.

باید دید در یک هفته پیش رو، فانی چگونه می خواهد در برابر نمایندگان ملت، به دفاع از برنامه های خود برای مهمترین وزارتخانه کشور بپردازد؛ بحث تحول در آموزش و پرورش، اجرای نظام «۳۳۶» ، کمبود سرانه در مدارس، اجرای اجباری هوشمندسازی مدارس توسط خانواده ها، وضعیت نامناسب توزیع کتب درسی، بلاتکلیفی مربیان پیش دبستانی، استخدام های بی ضابطه و بخاری غیراستاندارد برخی مدارس روستایی از جمله مباحثی است که باید برای رسیدگی به آنها، راه حلی مناسب اندیشیده شود.

از سویی فانی باید به نمایندگان مجلس نشان دهد که توان تحول و پویاتر نمودن وزارت آموزش و پرورش را دارد و این نکته ای است که این روزها کارشناسان و متخصصان آموزش و پرورش از وزیر این وزارتخانه خواستارند؛ باید دید آیا این بار فانی می تواند حکم سرپرستی را به «وزارت» تبدیل کند؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات