رییس حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از دستگیری شش شکارچی متخلف طی سه عملیات جداگانه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز در منطقه سمنان، مهدی خاتمی گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شاهرود در هفته جاری طی عملیات گشت و کنترل در محدوده سد کشاورزی نعیم آباد مجن موفق شدند سه نفر که قصد شکار غیر مجاز را داشتند درست در لحظه نشانه گیری و قبل از شلیک گلوله دستگیر کنند.

وی افزود: متخلفین که با یک قبضه اسلحه برنو به سمت گله میش و بره در فاصله حدودا ۱۰۰ متری هدف گرفته بودند با هوشیاری و سرعت عمل مامورین اجرایی محیط زیست، به دام افتاده و از شکار ناکام ماندند.

خاتمی اضافه کرد: همچنین در عملیات دیگری با همکاری نیروی انتظامی بخش بسطام و واحد حقوقی محیط زیست شاهرود عامل خرید و فروش غیر مجاز کبک پرورشی در شهر بسطام شناسایی و در حین فروش تعداد ۲۰ قطعه کبک پرورشی غیر مجاز دستگیر شد.

وی گفت: پس از بازجویی مشخص گردید این فرد، اقدام به خرید و پرورش کبک، بدون مجوزهای لازم از ارگان های ذیربط کرده که با هماهنگی، پس از بازرسی منزل تعداد۸۳ قطعه کبک دیگر کشف و ضبط شد.

وی در ادامه افزود: همچنین در عملیات دیگری طی گشت و کنترل زیستگاه های شهرستان میامی به یک دستگاه خودرو پراید با دو سرنشین که به قصد شکار غیر مجاز کبک در حال گشت زنی در منطقه بوده برخورد کرده که پس از بازرسی، لاشه دو قطعه کبک، دو قبضه سلاح ساچمه زنی غیر مجاز و مقداری فشنگ و ادوات شکار کشف و ضبط شد.

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود در پایان اظهار کرد: پرونده های متشکله در حال رسیدگی توسط مرجع قضایی بوده و بزودی احکام مربوطه صادر خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات