سرقت از زوج های جویای کار، و دختران جوان به شیوه بیهوشی شیوه کار کفتار پیر بود که در فاصله دو ماه آزادی از زندان، بار دیگر دستگیر شد.

به گزارش افکارنیوز ، روز بیست و ششم شهریور امسال، فردی به همراه همسر و خواهرش با مراجعه به کلانتری ۱۱۳ بازار به مأموران اعلام کرد: در بازار تهران، فردی ناشناس به ما نزدیک شد و ضمن معرفی خود به عنوان پزشک، به هر سه نفر ما پیشنهاد کار داد و به این بهانه و با خوراندن قرص، ما را بیهوش کرد و تمام اموال همراهمان را به سرقت برد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری به شیوه بیهوشی و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از شهرستان و به قصد خرید داروهای MS همسرم، به تهران آمدیم؛ در میدان محمدیه، به صورت پیاده قصد آمدن به سمت بازار تهران را داشتیم که با فردی حدودا میانسال و با ظاهری بسیار آراسته، با کت و شلوار، عینک دودی و کیف مهندسی آشنا شدیم؛ این شخص ضمن معرفی خود به عنوان پزشک و متخصص داروساز مدعی شد که صاحب یک داروخانه بوده و قادر است تا داروهای مورد نیاز بیماری همسرم را با قیمت بسیار ارزان برایمان تهیه کند.

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: این فرد در ادامه اظهاراتش مدعی شد که حاضر است برای من و حتی همسر و خواهرم کار و شغلی در تهران تهیه کند و به بهانه صحبت کردن در این خصوص، از ما درخواست کرد تا برای ادامه صحبت به پارک شهر برویم.

صحبت ها در خصوص شرایط کار و میزان حقوق به توافق رسید تا اینکه به بهانه انجام آزمایش خون، تست اعتیاد و غیره این شخص از ما درخواست کرد تا چند کپسول زرد رنگ را استفاده کنیم.

ما نیز که در آن شرایط خود را در آستانه تهیه داروهای همسرم و همچنین پیدا شدن شغل برای هر سه نفرمان می دیدیم، بلافاصله درخواست وی را مبنی بر خوردن کپسول ها قبول کردیم اما چند دقیقه پس از خوردن کپسول ها بیهوش شدیم و سه روز بعد زمانیکه به هوش آمدیم، خود را در بیمارستان مشاهده کردیم و متوجه شدیم که مبلغ ۵ میلیون تومان پول خرید داروهای همسرم و همچنین طلاهای همسرم، همگی به سرقت رفته است.

ارجاع شکایت مشابه به آگاهی

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده و در شرایطی که کارآگاهان در حال انجام اقدامات پلیسی از شاکی پرونده و همسر و خواهر وی بودند، پرونده مشابه دیگری روز نهم مهرماه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن پرونده نیز زن و شوهر جوانی توسط یک پزشک قلابی و به همان شیوه و شگرد بیهوش و مورد سرقت اموال قرار گرفته بودند.

این زن و شوهر جوان پس از حضور در پایگاه هفتم، در اظهاراتی مشابه به کارآگاهان عنوان کردند: جهت تهیه وام به بانک شعبه خیابان بهشت مراجعه کرده اما به علت نبودن رئیس بانک، برای استراحت به داخل پارک شهر رفتیم.

در داخل پارک فردی حدودا ۵۰ ساله و با ظاهری کاملا آراسته و مرتب به ما نزدیک شد و ضمن معرفی خود به عنوان پزشک مدعی شد که قصد استخدام یک زن و شوهر به عنوان سرایه دار و همچنین کار در داروخانه را دارد.

زمانیکه در خصوص میزان حقوق و شرایط کار بن توافق رسیدیم، به دعوت این شخص و برای تنظیم قرارداد به یک مسافرخانه در منطقه باب همایون رفتیم؛ پس از اجاره اتاق از سوی این شخص و به بهانه رفتن به آزمایشگاه جهت گرفتن آزمایش خون، اعتیاد و غیره، این شخص از من و همسرم درخواست کرد تا کپسول هایی را که او ارائه کرده بود را استفاده کنیم که به محض خوردن آنها، هر دو نفر بیهوش شدیم.

پس از به هوش آمدن خودمان را در بیمارستان مشاهده کردیم و متوجه شدیم که طلا و جواهرات همسرم به ارزش تقریبی ۱۰ میلیون تومان به هراه کیف دستی حاوی ۷۰ دلار، ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد و دو عدد گوشی تلفن همراه به سرقت رفته است.

شناسایی و دستگیری متهم

با توجه به حساسیت بوجود آمده در خصوص پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با انجام چهره نگاری و ضمن مراجعه به مسافرخانه شناسایی شده در منطقه باب همایون اقدام به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته مسافرخانه کرده و در بررسی تصاویر بدست آمده از چهره نگاری و دوربین های مداربسته موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام محمدعلی. ک شدند که تمامی سوابق گذشته وی نیز مربوط به سرقت های به عنف به شیوه بیهوشی بود.

بلافاصله سوابق محمدعلی. ک مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که وی چند سال پیش نیز به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت کرده که در یک فقره از سرقت ها، یکی ازمالباختگان به علت عوارض ناشی از مصرف داروهای بیهوشی فوت کرده بود.

برابر بررسی سوابق محمدعلی. ک، مشخص شد که وی به تازگی در تیرماه از زندان آزاد شده و در همین فاصله کوتاه از زمان آزادی، مجددا سرقت های خود به همان شیوه و شگرد گذشته را از سر گرفته است.

با توجه به سوابق متهم در بلامکان بودن و احتمال تردد محمدعلی. ک در مسافرخانه های منطقه باب همایون، بلافاصله تصویر وی در اختیار مدیران مسافرخانه های منطقه باب همایون قرار داده شد تا در صورت شناسایی، بلافاصله موضوع به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شود.

ساعت ۲۳ بیست و پنجم مهرماه، کارآگاهان پایگاه هفتم آگاهی اطلاع پیدا کردند که محمدعلی. ک به همراه زن و مرد جوانی به یکی از مسافرخانه های منطقه باب همایون خیابان سوراصرافیل مراجعه کرده است.

بلافاصله کارآگاهان به این مسافرخانه مراجعه و محمدعلی را در حالیکه به بیهوش کردن زن و مرد جوانی اقدام کرده و قصد سرقت اموال آنها را داشت، دستگیر کردند.

در زمان دستگیری، محمدعلی به محض مشاهده کارآگاهان قصد داشت تا با خوردن چندین عدد از قرص ها

کپسول های همراه خود اقدام به خودکشی کند که با هوشیاری کارآگاهان، وی دستگیر و همزمان زن و مرد بیهوش داخل مسافرخانه نیز به بیمارستان منتقل شدند.

کشف وسایل گریم چهره از متهم

با توجه به دستگیری محمدعلی. ک در محل ارتکاب جرم، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و در ادامه تحقیقات محل نگهداری اموال مسروقه در خیابان خیام شناسایی شد؛ با مراجعه کارآگاهان به مخفیگاه متهم و در بازرسی از این محل، کارآگاهان موفق به کشف وسایل گریم چهره، چندین دست کت و شلوار، انواع عینک های دودی، کیف مهندسی و انواع قرص ها و آمپول های بیهوشی شدند.

شناسایی متهم توسط دختر دانشجو

همزمان با دستگیری متهم و شناسایی اموال مسروقه بدست آمده از مخفیگاه وی، خانم جوانی با مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی و ضمن شناسایی متهم به کارآگاهان عنوان داشت: روز بیستم مهرماه، قصد خروج از مترو ایستگاه انقلاب را داشتم که مرد میانسالی به من مراجعه و ضمن معرفی خود به عنوان پزشک و متخصص پوست مدعی شد دارویی در اختیار دارد که مصرف آن باعث از بین رفتن جوش های صورت خواهد شد و به این بهانه کپسولی را به من داد و از من فاصله گرفت.

کپسول ها را به همراه خود داشتم تا اینکه به میدان آزادی رسیدم و در آنجا یکی از کپسول ها را استفاده کردم که به محض خوردن کپسول، در داخل فضای سبز میدان آزادی بیهوش شدم؛ پس از ۵ روز، زمانیکه به هوش آمدم خودم را در داخل بیمارستان مشاهده کردم و در آنجا به من گفته شد که مرا در داخل پارک جنت آباد! ! پیدا کرده اند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مشابه و احتمال افزایش شکات پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که توسط متهم مورد سرقت اموال، کلاهبرداری، آزار و اذیت قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان ۱۵ خرداد جنب کلانتری ۱۱۳ بازار مراجعه کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات