استاندار تهران با هشدار به مزارعی که از طریق فاضلاب صیفی جات را آبیاری می کنند، گفت: با مصوبه شورای تامین و وزارت بهداشت مزارعی که آب فاضلاب آبیاری شوند، تخریب می شوند.

 به گزارش افکارنیوز ، سیدحسین هاشمی در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران گفت: هر هفته دستگاه های مختلف گزارش عملکرد خود را در شورای برنامه ریزی استان عنوان می کنند که این هفته جهاد کشاورزی استان گزارش عملکرد خود را ارائه داد وهفته آینده راه و شهرسازی و اداره کار استان عملکرد خود را در قالب گزارش هایی ارائه خواهند داد.

وی با بیان این که بودجه سال ۹۳ در حال تدوین است، گفت: دستگاه های مختلف در جلسات شورای برنامه ریزی مشکلات و برنامه های خود را ارائه می کنند تا بودجه به صورت عادلانه بین دستگاه ها تقسیم شود.

وی تاکید کرد: با توجه به جمعیت و گستردگی که تهران دارد باید بودجه تهران افزایش پیدا کند تا ساماندهی و مدیریت بهتری بر شهر داشته باشیم.

وی درباره مصوبه امروز شورای برنامه ریزی استان گفت: با توجه به این که گزارش هایی مبنی بر کشت صیفی جات در جنوب تهران با آب فاضلاب صورت گرفته و این به شدت برای شهروندان مضر است لذا براساس مصوبه شورای تامین و تایید وزارت بهداشت هر کجا زمین زراعی با فاضلاب کشت شود، تخریب می شود.

وی تاکید کرد: مسائل بهداشتی و عوارض ناشی از مصرف صیفی جاتی که به این نحو کشت و برداشت می شوند، بسیار خطرناک و مضر است.

هاشمی درباره تقسیم تهران گفت: این کار نیاز به بررسی کارشناسی دارد.

وی درباره انتقال تهران نیز گفت: انتقال پایتخت مساله نیست که به این سادگی باشد و برای این جابجایی هزاران مشکل وجود دارد.

وی تصریح کرد: بحث انتقال تهران نیاز به کار کارشناسی دقیق و تایید دولت دارد هر چند که نمایندگان حق دارند درباره آن اظهارنظر کنند اما این کار نیاز به دقت و کار کارشناسی زیادی دارد.

استاندار تهران درباره آلودگی هوای تهران نیز گفت: سیاست های مربوط به آلودگی هوا همانند گذشته است و هر ساله شاهد وارونگی هوا در تهران هستیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعطیلی مدارس در روزهای آلوده نیز گفت: نباید مردم را نگران کنیم.

وی از انتخاب فرماندارن در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به زودی فرمانداران شهرستان های استان تهران منصوب و معرفی می شوند.

استاندار تهران همچنین از تشکیل جلسه مشترک بین شهرداری، شورای اسلامی شهر تهران و معاونین استانداری خبر داد و گفت: به زودی با تشکیل این جلسه موضوعات و مشکلات شهر تهران بررسی می شود تا بتوانیم تصمیم بهتری برای حل این مشکلات اتخاذ کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات