معاون پرورشی آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت احیای زنگ انشا برای تبدیل شدن فرهنگ شفاهی به فرهنگ کتبی گفت: نتایج کمیته های تشکیل شده برای تعیین روزهای به صدا درآمدن زنگهای انشا، گفتگو و کتابخوانی تا هفته آینده مشخص می شود.

به گزارش افکارنیوز ، حسین هژبری گفت: یکی از تاکیدات رئیس جمهور در اول مهر ماه احیای زنگ انشا بود. البته در حال حاضر در بیشتر کتاب های درسی صفحاتی برای نگارش تفکر و عقاید دانش آموز روی یک موضوع مشخص وجود دارد اما باید تلاش شود تا روال نوشتن دانش آموز به یک عادت تبدیل شود و فرهنگ نوشتاری دانش آموز تقویت شود.

وی افزود: در بسیاری مواقع دیده شده است که دانش آموز تفکر خود را به صورت شفاهی خوب بیان می کند، اما در مرحله نوشتن از کار باز می ماند و رئیس جمهور به خوبی با درک این موضوع خواهان احیای زنگ انشا در مدارس کشور شد.

به گفته هژبری باید اهمیت زنگ انشا را برای دانش آموز روشن کنیم و بگوییم که اهمیت آن از زنگ ریاضی و علوم کمتر نیست. زمانیکه بتوانیم این فضا را ایجاد کنیم دانش آموز هر چه سریعتر به رشد فکری و بلوغ خواهد رسید. باید بتوانیم دامنه لغات دانش آموزان را افزایش دهیم تمام این موارد در زنگ انشا اتفاق می افتد. چرا که دانش آموز اگر به این مهارت دست یابد در درس های خود مانند ریاضی هم موفق خواهد بود.

هژبری درباره زمان به صدا درآمدن زنگ انشا توضیح داد: کمیته ویژه ای برای پیگیری خواسته های رئیس جمهور تشکیل شده است و احتمالاً تا هفته آینده روزهای به صدا درآمدن زنگ کتابخوانی، انشا و گفتگو اعلام می شود.

 حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم آغازین سال تحصیلی در اول مهر ماه خواهان احیای دوباره زنگ های انشا، گفتگو و کتابخوانی در مدارس شد که پیرو آن کمیته های ویژه ای برای این موضوع در وزارت آموزش و پرورش به ریاست سرپرست آموزش و پرورش تشکیل شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات