به گزارش افکارنیوز ، متخصصان موسسه زیست شناسی شیمیایی و طب بنیادی وابسته به آکادمی علوم روسیه در سیبری، دارویی منحصر به فردی را ساختند که قادر است در درمان و پیشگیری غدد بدخیم موثر واقع شود.

گفتنی است که اساس این داروی ابداع شده از اجزای شیر مادر است؛ آزمایش قبل از بالینی، قابلیت بالای داروی جدید را در درمان سرطان به اثبات رسانده است.

در مفید بودن شیر مادر برای سلامت نوزادان تردیدی وجود ندارد با این حال دانشمندان سیبریایی با آزمایشهای جدید خود دوباره ویژگی مثبت آن را به اثبات رساندند.

شیر مادر با داشتن پپتیدها، دارای چنان مواد فعال بیولوژیکی است که نه تنها تامین کننده تغذیه کودک است بلکه سلامتی مادر را نیز تضمین می کند.

این مایع سفید قادر است با بیماریهای صعب العلاجی، همچون سرطان مقابله کند.

خانم «یلنا کولیگینا» کارمند علمی موسسه زیست شناسی شیمیایی و طب بنیادی آکادمی علوم روسیه در مصاحبه با خبرنگار صدای روسیه گفت: زمانی که تغذیه کودک توسط مادر قطع می شود، غدد پستانی شروع به تحلیل می کنند.

برای اینکه این روند، تاثیر سویی برای سلامت مادر نداشته باشد، لازم است تا بخشی از سلول هایی که در تولید شیر فعالیت داشتند، از بدن خارج شوند.

این مکانیسم، خزان یاخته ای یا آپوپتوز نام دارد. این، مرگ برنامه ریزی شده یاخته است که بدن برای رهایی از سلول های غیر ضروری، از آن استفاده می کند.

وی افزود: تأثیر داروی ما نیز بر همین اصل پایه گذاری شده یعنی قابلیت برنامه ریزی شده مرگ سلول هایی که برای بدن ضرورتی ندارند.

بدیهی است که برای درمان سرطان به هیچ کس خوردن شیر مادر را تجویز نمی کنند.

این دارو بر مبنای کاپا کازئین اساسی ترین پروتئین شیر، ساخته شده که قادر است سلول های سرطانی را تخریب کند.

این یک امر عادی است، زمانی که با جداسازی ماده ای از بدن آن را تبدیل به ترکیب جدید کرده و در نتیجه بعدا به میزان نامحدود، آن را تولید کنیم.

دارو آزمایشهای خود را بر روی حیوانات با موفقیت به اتمام رسانده است.

برای این کار، دانشمندان سیبیریایی هم از موش های معمولی و هم از موش های خاص استفاده کرده اند.

مورد اخیر موش هایی هستند که فاقد سیستم ایمنی بوده، نسبت به غدد انسانی ناسازگاری دارند.

یاخته های سرطانی انسان بر روی موش های معمولی، رشد نمی یابند.

موش ها دارای سرطان مخصوص به خود هستند که بر روی انسان رشد نمی کند.

بنا به اظهارات کارشناسان اثر داروی آزمایشی بر روی هر دو موش، مثبت بوده است.

آنها موفق شدند تا رشد سلول های سرطانی را متوقف کنند.

در موسسه زیست شناسی شیمیایی بر این باورند که داروی آنها قادر است بیماران را از انواع سرطان ها درمان، و عامل مطمئنی برای پیشگیری از بروز غدد بدخیم باشد.

علاوه براین، دارو کاملا غیر سمی بوده و می تواند جایگزین روش شیمی درمانی فعلی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات