یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال اظهار نظرهای غیرکارشناسانه معاون رئیس جمهور در امور زنان در خصوص افزایش مرخصی زایمان مادران، ۱۸ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور تذکر دادند.

به گزارش افکارنیوز ، فاطمه آلیا گفت: به دنبال اظهار نظرهای غیرکارشناسانه شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مورد افزایش مرخصی زایمان مادران و همچنین لزوم اجرایی شدن کامل قانون مرخصی زایمان، ۱۸ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه به رئیس جمهور تذکر دادند.

وی ادامه داد: ما باورمان این است که افزایش مرخصی زایمان حق مادران و تکلیف دولت است که به پاس تشکر از بانوان شاغلی که خالصانه در دستگاه های دولتی زحمت کشیده اند در زمانی که نیاز به این مرخصی دارند باید این مرخصی را داشته باشند و وظیفه دولت است که با این نوع مشوق ها از بانوان شاغل دربخش های دولتی و خصوصی تشکر کنند.

آلیا افزود: این نوع موضع گیری ها که اولویت ها را در نظر نگیرند یا آنها را جایگزین کنند و نقش خانواده را کمرنگ ببینند و فقط از زنان کار بخواهند مثل تفکر غربی استثمارگری زنان است.

وی اظهار داشت: این نوع نگاه منصفانه نیست اگرچه به لحاظ قانونی دولت موظف است آن را اجرایی کنند و در صورت اجرایی نشدن مجلس این موضوع را پیگیری می کند.

این عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: موضع گیری ها و اظهار نظرهای فمینیستی در جامعه ما نخ نما شده است و دیگر کسی به این اظهار نظرها توجهی نمی کند، ما تعجب کردیم که یک خانم چگونه با بازی با کلمات و جملات حق زنان را می خواهد پایمال کند.

آلیا خاطرنشان کرد: در قانون آمده است خانم هایی که به مرخصی زایمان می روند بعد از اتمام کار به شغل قبلی خود بازگردند و تمام این ظرایف در قانون لحاظ شده است، معاون رئیس جمهور در امور زنان و همفکرانشان نیز وظیفه دارند در دستگاه اجرایی به این موضوع دقت کنند و با انجام وظایف خود به قانون احترام بگذارند.

وی ادامه داد: این نوع مشوق ها قانونی است ولی اجباری نیست و شاید خانمی به جای ۹ ماه بخواهد از پنج ماه استفاده کند اما ما به عنوان قانونگذار در جامعه اسلامی طبق ماده ۱۰ قانون اساسی موظف هستیم نظراتمان بر اساس تحکیم بنیان خانواده باشد و دولت مکلف است آن را اجرایی کند و به لحاظ انسانی و حقوق بشری این وظیفه دولت است که آن را اجرا کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات