ویر دادگستری درباره افزایش اختیارات رئیس قوه قضاییه، صحبت های نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و اعدام مجدد یک محکوم اظهار نظر کرد.

  حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه مراسم روز کارشناسی رسمی دادگستری با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص طرح افزایش اختیارات رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: پیش از این لوایح قوه قضاییه از سوی دولت به مجلس ارجاع می شد اما متأسفانه این امر با تأخیر صورت می گرفت.

وی افزود: براساس پیشنهادی که قوه قضاییه داد مقرر شد که اگر تأخیر در ارسال لوایح از سوی دولت طولانی شود رئیس قوه قضاییه خود اقدام به ارسال لوایح به مجلس کند که مجلس هم این موضوع را تصویب کرده است.

وی افزود: لوایح معطل مانده در دولت دهم زیاد بود که امیدواریم در این دولت این اتفاق نیفتد ضمن اینکه دولت جدید اعلام کرده که قانون را رعایت می کند و اجازه چنین اتفاقی را نمی دهد.

پورمحمدی در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اظهارات اخیر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص قلیان کشیدن خانم ها گفت: شاید خیلی چیزها آزاد باشد اما ما نباید کسی را تشویق کنیم و خیلی نباید در مورد آن موضوع صحبت کنیم.

وزیر دادگستری تصریح کرد: قلیان شاید برای آقایان هم آزاد باشد ضمن اینکه ما دخانیات را ممنوع نکرده ایم اما نمی خواهیم کسی را تشویق به کاری کنیم.

وی در خصوص لایحه جامع وکالت که گفته می شد برای اعمال نظر وزیر به وزارت دادگستری ارسال شده است، گفت: چنین چیزی نبوده بلکه این لایحه در حال آماده شدن است و چون در دولت قبلی به تصویب رسیده نیاز به اصلاحاتی دارد.

پورمحمدی گفت: این لایحه اکنون در کمیسیون لوایح دولت است که ما تلاش داریم به سرعت آن را به مجلس ارائه دهیم.

وزیر دادگستری در پاسخ به این سؤال مبنی براینکه آیا با توجه به اینکه گفته بودید موضوع علیرضا. م، فرد اعدامی را پیگیری می کنید امکان دارد در جلسه مسئولان عالی قضایی که فردا برگزار می شود موضوع را با رئیس قوه در میان بگذارید، گفت: نه ما اول باید بدانیم این فرد بهبود پیدا می کند یا نه چرا که فعلاً این فرد با دستگاه نگهداری شده است.

وی در ادامه گفت: فکر نمی کنم مصلحت باشد این فرد بار دیگر اعدام شود و خوشبختانه با تلاش هایی که کرده ام با جواب های مثبتی روبه رو شده ام.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات