رئیس بیمارستان مدینه مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران از بازگشت حجاج کشورمان بدون هیچ بیماری به میهن خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، حجت الله روستا رئیس بیمارستان مدینه مرکز پزشکی حج هلال احمر ایران، در تشریح آخرین وضعیت سلامت حجاج کشورمان در عربستان علی الخصوص حجاج مستقر در شهر مدینه اظهار داشت: وضعیت سلامت حجاج کشورمان در حال حاضر بسیار خوب است و زائران کشورمان در سلامت کامل بسر می برند، تیم پزشکی حج و زیارت هلال احمر نیز از ۱۳ ذی الحجه مجدداً بعد از مراسم عرفه وارد شهر مدینه شدند و از ۱۴ ذی الحجه نیز حجاج وارد مدینه شدند.

وی درباره تعداد بستری های کنونی حجاج کشورمان در بیمارستان مدینه مرکز پزشکی حج هلال احمر ایران افزود: در حال حاضر ۲ نفر تحت بستری هستند که بیماری شان نیز به دلیل عفونت های ریوی است ولی مشکل خاصی وجود ندارد.

روستا درباره ورود حجاج کشورمان به میهن و اینکه آیا باید مراقبت های خاصی برای ورود حجاج به کشور صورت پذیرد، ادامه داد: خوشبختانه وضعیت جسمی حجاج کشورمان بسیار مساعد است و حجاج کشورمان بدون هیچ بیماری به میهن باز می گردند.

رئیس بیمارستان مدینه مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران در توصیه بهداشتی به حجاج ادامه داد: بیشترین توصیه ما رعایت بهداشت فردی است و حتی المقدور نیز حجاج از روبوسی های مکرر خودداری کنند.

وی درباره چگونگی تغییرات جسمی حجاج به محض ورود به ایران با توجه به تغییرات آب و هوایی خاطرنشان کرد: مهمترین مسئله در این مواقع کاهش دمای هوا است که باید حجاج به این مسئله بیشتر توجه کنند و باید حجاج به زمان استراحت خودشان نیز توجه ویژه ای داشته باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات