رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هفته آینده جلسه بررسی کاهش آلودگی هوای تهران در عال ترین سطح با حضور وزیران و شهرداری تهران برگزار می شود.

به گزارش افکارنیوز، معصومه ابتکار، این مطلب را پس از پایان جلسه هیئت دولت در پاسخ به سئوالی درباره اقدام سازمان حفاظت محیط زیست برای کاهش آلودگی هوای تهران بیان کرد.

وی گفت: با برگزاری این جلسه امیدواریم اراده عالی برای توجه و رسیدگی به این موضوع که بخش های مختلف در قبال آن مسئولیت دارند، ایجاد شود تا مسئولان و دستگاه های مربوطه، وظایف را با جدیت بیشتر پیگیری کنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، با بیان اینکه در زمان حاضر برای هفت شهر از جمله تهران برنامه جامع کاهش آلودگی هوا در نظر گرفته شده است، گفت: ما به دنبال احیای این برنامه هستیم، چرا که متاسفانه در سال های گذشته اجرا نشده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نقش مردم را در کاهش آلودگی هوا بسیار مهم دانست و افزود: مردم با استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی، می توانند به کاهش آلودگی هوا و ترافیک کمک کنند.

ابتکار تاکید کرد: کسانی که فعالیت اقتصادی و صنعتی در اطراف شهرهای بزرگ همراه با آلودگی هوا دارند، باید به طور کامل، ضوابط، استانداردها و مقررات را رعایت کنند و از هر گونه فعالیت که تشدید کننده آلودگی هوا است، خوددداری نمایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات