سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: در مدت سرپرستی بنده به پرونده های مربوط به سال ۹۰ تا ۹۲ دانشجویان محروم از تحصیل پرداخته شد و خوشبختانه حدود ۴۰۰ نفر از این دانشجویان توانستند تحصیلات خود در دانشگاه را از سر بگیرند.

به گزارش افکارنیوز، سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان این که رئیس جمهور به مصلحت ندیدند بنده را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی کنند، گفت: فعلا بحثی برای مسئولیت جدید بنده در دولت مطرح نیست.

جعفر توفیقی در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره دلایل عدم معرفی وی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم اظهار کرد: همانطور که قبلا گفتم معرفی وزیران پیشنهادی در اختیار رئیس جمهور است و ایشان به مصلحت ندیدند من را معرفی کنند بیشتر از این هم اطلاع ندارم.

وی در پاسخ به این سوال که پس از این به چه کار مشغول خواهید شد، افزود: عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس هستم و در خدمت شما.

سرپرست وزارت علوم در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا مسئولیت جدیدی در دولت به عهده خواهید گرفت یا خیر تصریح کرد: فعلا بحثی برای مسئولیت جدید بنده در دولت مطرح نیست.

توفیقی در پاسخ به سوال دیگر درباره پیش بینی اش از رای اعتماد مجلس به فرجی دانا وزیر پیشنهادی علوم و توانمندی های وی گفت: آقای فرجی دانا یکی از منتخبین کارگروه ما در ستاد آقای دکتر روحانی برای تصدی وزارت علوم بودند. در آن زمان ۵ نفر به عنوان گزینه منتخب برگزیده شدند که یکی از آن ها آقای فرجی دانا بود.

وی ادامه داد: وزیر پیشنهادی علوم انسانی توانمند و شایسته است و از نظر علمی و اخلاقی بسیار برجسته. به نظر من ایشان موفق به اخذ رای اعتماد مجلس خواهد شد.

توفیقی در پاسخ به این سوال که مهم ترین کار شما در دوران تصدی سرپرستی وزارت علوم از نظرتان چه بود یادآور شد: بازگشت شور و نشاط و امید به دانشگاه ها برای من در درجه اول اهمیت قرار داشت که خوشبختانه این شور، نشاط و امید به دانشگاه ها بازگشته است و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره بازگشت به تحصیل دانشجویان محروم گفت: در مدت سرپرستی بنده به پرونده های مربوط به سال ۹۰ تا ۹۲ دانشجویان محروم از تحصیل پرداخته شد و خوشبختانه حدود ۴۰۰ نفر از این دانشجویان توانستند تحصیلات خود در دانشگاه را از سر بگیرند.

سرپرست وزارت علوم اضافه کرد: همکاران بنده که پرونده های مربوط به قبل از سال ۹۰ هم در حال رسیدگی هستند و از طرفی پرونده های مربوط به اعضای هیئت علمی که البته پیچیدگی های بیشتری دارد در حال رسیدگی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات