دختر جوان مشهدی با همدستی سه نفر از دوستانش نقشه ربودن خود را عملی کرد تا خانواده اش او را مجبور به ازدواج اجباری نکنند.

به گزارش افکارنیوز، سرهنگ حسین بیدمشکی رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در این باره به خبرنگار ما گفت: روز دوازدهم مهر مردی با حضور در پلیس آگاهی، از گم شدن دختر جوانش خبر داد و برای پیدا کردن او کمک خواست. در تحقیق از شاکی معلوم شد، فرزندش برای یافتن کار از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته و جستجوی آنها برای یافتن وی بی نتیجه مانده است.

وی افزود: با تشکیل پرونده، تحقیقات پلیس برای یافتن دختر گمشده آغاز شد تا این که همان روز شاکی دوباره با حضور در پلیس آگاهی، عنوان کرد سه زن با خانه اش تماس گرفته و مدعی شده اند دخترش را ربوده اند و در قبال آزادی او مبالغی پول خواسته و تهدید کرده اند در غیر این صورت جان او را خواهند گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی یادآور شد: با جمع بندی اطلاعات، ماموران با آموزش به خانواده شاکی، از آنها خواستند در تماس دوباره آدم ربا ها با آنان قرار ملاقات بگذارند و در محل قرار حضور یابند تا پلیس آنها را دستگیر کند.

بیدمشکی خاطرنشان کرد: در ادامه یکی از ربایندگان با خانواده شاکی تماس گرفت و برای اثبات صحت ادعایش، صدای ناله زنی را از پشت تلفن پخش کرد و پس از آن دیگر تماسی با این خانواده نگرفتند و پولی هم نخواستند.

دستگیری ۳ زن آدم ربا


وی افزود: کارآگاهان در ادامه متوجه شدند هدف متهمان نمی تواند آدم ربایی به قصد اخاذی باشد و به یقین آنها هدف دیگری از این کار دارند بنابراین تجسس ها برای شناسایی مخفیگاه آدم ربا ها ادامه یافت تا این که چند روز پیش ردپای آدم ربا ها در خانه ای در حومه شهر به دست آمد و کارآگاهان با هماهنگی قضایی به این محل اعزام شده و سه زن جوان را دستگیر کردند و دختر ربوده شده را که در یکی از اتاق های خانه محبوس شده بود، نجات دادند.

دختر جوان مدعی ربوده شدن بود


رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی افزود: متهمان همراه دختر ربوده شده به پلیس آگاهی منتقل و جداگانه بازجویی شدند.

ابتدا دختر ربوده شده به پلیس گفت هنگامی که برای یافتن کار از خانه خارج شده، سه زن متهمان که سرنشینان خودرو بودند، به زور و تهدید او را ربوده و در خانه ای در حومه شهر محبوس کرده اند و آدم ربا ها را نمی شناسد و نمی داند انگیزه آنها از این کار چه بوده است.

برملا شدن نقشه


وی یادآور شد: در ادامه ماموران به تحقیق از سه دختر جوان پرداختند که آنان گفتند هر سه با دختر جوان ربوده شده دوست هستند و اصلا آدم ربایی در کار نبوده است و خود او از آنها خواسته تا دست به آدم ربایی ساختگی بزنند تا با این کار از خانواده اش انتقام بگیرد. ما هم در پی اصرار های او، با وی همدست شدیم و نقشه آدم ربایی ساختگی را اجرا کردیم.

انتقام از خانواده برای ازدواج نکردن اجباری


وی افزود: در پی اظهارات سه دختر جوان، دختر ربوده شده در مواجهه حضوری با متهمان پرونده بناچار اعتراف کرد آنها به خواسته وی در اجرای نقشه آدم ربایی ساختگی با وی همدست شده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در تحقیق از دختر ربوده شده، معلوم شد او به اجبار خانواده اش با مردی نامزد کرده که هیچ علاقه ای به وی نداشته و چند بار هم خواسته نامزدی اش را به هم بزند، اما خانواده اش مخالفت کرده اند و او هم تصمیم گرفته با اجرای نقشه آدم ربایی ساختگی، والدینش را متقاعد کند اجازه دهند وی با مرد مورد علاقه خودش ازدواج کند.

بنا بر این گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات