معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه دوستی قبل از ازدواج با شکل فعلی توصیه نمی شود، گفت: معاشرت دختر و پسر قبل از ازدواج در حد آشنایی و با رعایت شئونات اسلامی و هدف ازدواج مانعی ندارد.

به گزارش افکارنیوز، محمدرضا شیخ زاده با تاکید بر اینکه انسان با مهر زندگی می کند نه مهریه، بیان کرد: به جوانان و خانواده ها توصیه می شود بحث ازدواج را آسان بگیرند، چرا که مهریه سنگین تفاهم و خوشبختی به همراه ندارد؛ بلکه تنها زندان ها را از بزهکاران مهریه پر می کند.

وی با بیان اینکه ازدواج باید بر پایه اسلام، عرف، قانون و به دور از منافع مادی باشد، افزود: مهریه سنگین به خوشبختی نمی انجامد. ازدواجی موفق خواهد بود که با درک متقابل همراه باشد.

جوانان هدف ازدواج را نمی دانند


معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: علاوه بر مسایل مختلفی که در امر ازدواج مشکل به وجود می آورند برخی از جوانان هم با هدف ازدواج آشنا نیستند و به یکدیگر فقط به عنوان پشتوانه اقتصادی می نگرند.

وی ادامه داد: جوانان به هیچ وجه روی هدفی که دین برای ازدواج مشخص کرده تمرکز ندارند و حتی برخی از خانواده ها نیز در این زمینه اطلاعات کافی ندارند همچنین صدا و سیما، ماهواره و رسانه های مختلف آزادی را طور دیگری برای جوانان ترجمه می کنند و باعث تغییر نگرش جوانان به امر ازدواج می شوند.

شیخ زاده بیان کرد: طی بررسی های صورت گرفته کسانی که بتوانند چهار سال اولیه زندگی مشترک را با موفقیت پشت سر بگذارند در سال های آتی نیز موفق خواهند بود.

۴۰ درصد ازدواج ها در ابتدای زندگی به طلاق می انجامد


معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه هم سطح بودن زوجین در مسایل مختلف اعتقادی، سنی، تحصیلی، فرهنگی و. . بسیار اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد از ازدواج های صورت گرفته به طلاق منجر می شود و این آمار نشان دهنده افزایش ازدواج های احساسی و بی پایه و اساس است.

ادامه تحصیل، سن ازدواج را بالا برده است


شیخ زاده درباره بالا رفتن سن ازدواج، تصریح کرد: یکی از عواملی که سن ازدواج را بالا برده است، ادامه تحصیل جوانان است و در حال حاضر جوان ایرانی معتقد است برای شروع زندگی مشترک باید از جنبه ای مختلف تامین باشد؛ اما این نظر با تعالیم اسلامی در تضاد است.

وی با اشاره به شیوه زندگی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و سایر شخصیت های بزرگ، گفت: امروزه موانع زیادی همچون مسکن، کار و… سد راه ازدواج هستند؛ اما چنانچه جوانان و خانواده ها ازدواج را آسان بگیرند و ازدواجی بر مبنای شناخت متقابل صورت بگیرد، خوشبخت خواهند بود.

برگزاری جشن تجلیل از زوجین موفق


معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از برگزاری جشن تجلیل از زوجین موفق خبر داد و گفت: به مناسبت ترویج فرهنگ ازدواج آسان، دوم آبان ماه جشن تجلیل از زوجین با قابلیت های خاص مثل زوج قرآنی، فرهنگی، کشاورز و… با حضور ۲۵۰۰ زوجی که چهار سال اولیه زندگی خود را می گذرانند و همچنین دستگاه های برتر در امر ازدواج، موسسات دولتی و غیردولتی فعال در این امر، رسانه ها و… برگزار می شود.

وی افزود: زوجینی که مایل به شرکت در این جشن هستند می توانند به سایت سراج مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات