پزشکان تاکید دارند با وجودی که بیشتر افراد ممکن است به نوعی از آلرژی و حساسیت مبتلا باشند اما باید توجه داشت که خوددرمانی در مورد آلرژی ها می تواند به وخیم تر شدن بیماری بیانجامد.

به گزارش افکارنیوز، «واندانا بومبنا» ، از متخصصان بیمارستان Max Super Specialty در هند می گوید: آلرژی را می توان به بیش از صد نوع مختلف طبقه بندی کرد که هر کدام از آنها نیازمند شیوه درمانی مخصوص به خود است. بیماری آلرژی در مراحل اولیه قابل درمان است اما زمانی که به مراحل حاد برسد می تواند خطرناک باشد.

وی افزود: افراد مبتلا به آلرژی های پوستی باید از خوددرمانی به طور جدی پرهیز نمایند. در مواردی گزارش شده که افراد خود اقدام به درمان این نوع آلرژی ها می کنند که این خوددرمانی مشکل آنها را تشدید می کند به طوری که در نهایت مجبور می شوند تحت درمان های جدی تر و حتی عمل جراحی قرار گیرند.

کارشناسان معتقدند اولین گام برای مبتلایان به آلرژی این است که علت بیماری خود را شناسایی کنند و با مراجعه به پزشک تحت درمان مناسب قرار بگیرند.

آلرژی در واقع حساسیت بیش از حد سیستم دفاعی بدن به برخی از مواد و ترکیبات است. واکنش های آلرژیک نیز زمانی بروز می کنند که سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی به مواد مضر موجود در محیط واکنش نشان دهد.

همچنین آلرژی می تواند نقش قابل توجهی در بروز بیماری هایی چون آسم داشته باشد و می تواند از عوامل متعددی همچون مصرف تخم مرغ و شیر و یا حتی سرماخوردگی نشات بگیرد.

به نقل از خلیج تایمز، «آنوراگ ماهاجان» از کارشناسان موسسه تحقیقاتی «پوشپاواتی سینگانیا» نیز در این رابطه یادآور شد: بسیاری از بیماران بدون مراجعه به پزشک اقدام به مصرف داروهای ضدآلرژی همچون سیتریزین می کنند و مصرف سرخود این دارو می تواند به وخیم تر شدن واکنش های آلرژیک در آنان کمک کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات