کل تردد ثبت شده در ۲۴ ساعت گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۳۶ ترددشمار در محورهای مواصلاتی کشور، تعداد هفت میلیون و ۱۳ هزار و ۱۰۷ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن ۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش افکارنیوز ، طبق اطلاع کسب شده از گشت های شعب راهداری سراسر کشور براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارت تصویری‏، سامانه های هوشمند ترافیک شمار برخط و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر، به غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز بوده و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

کل تردد ثبت شده در ۲۴ ساعت گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۳۶ ترددشمار در محورهای مواصلاتی کشور، تعداد هفت میلیون و ۱۳ هزار و ۱۰۷ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن ۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

سهم وسایل نقلیه سنگین طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای برون شهری کشور، ۱۸ درصد بوده است، ساعات اوج تردد طی ۲۴ ساعت گذشته بین ساعات۱۷ الی ۱۸ کمترین تردد بین ساعات ۶ الی هفت صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی ازاین موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر خود انتخاب کنند.

* محورهای دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه تهران-کرج کیلومتر۲۵، آزادراه کرج - تهران پل کلاک، آزادراه کرج- قزوین، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه تهران -کرج، محور کرج -ماهدشت، محور ساری - قائمشهر و قائمشهر - ساری، در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته اند.

* محورهای مسدود تا اطلاع بعدی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

محور شهداد نهبندان در استان کرمان، به دلیل سیلاب، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

محورقم گرمسار و بالعکس، واقع در استان های سمنان، تهران و قم، با تمدید عملیات تعریض تا ۳۰ آذر مسدود ومسیرجایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین، محور قدیم قم تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام رضا به سمت گرمسار خواهد بود.

محور هراز، مقطع واقع در استان تهران، از مورخ ۸ مهر ماه لغایت ۱۵ مهر جاری به دلیل اجرای عملیات تعریض از گالری امامزاده هاشم به سمت آبعلی، طی روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ الی ۱۶ تردد به طور نوبتی انجام شده و احتمال وقوع ترافیک سنگین پیش بینی می شود. بنابراین از هموطنان که تا روز ۱۵ آبان، قصد سفر از استان تهران به مازندران یا بالعکس را دارند، تقاضا می شود حتی المقدور از محور فیروزکوه تردد کنند.

محور چترود-زرند واقع در استان کرمان کیلومتر ۱۰ الی ۳۵،۷۰۰ از تاریخ یک مهر لغایت ۱۰ مهر امسال بطور ۲۴ ساعته به دلیل عملیات اجرای لایه توپکا مسدود بوده و مسیر جایگزین، محور زرند –چترود، به صورت رفت و برگشت، توصیه می شود.

تردد خودروهای سنگین و حاملین فراورده های نفتی از محور کرمان راین حسین آباد جیرفت (ساردوئیه جیرفت) ، واقع در استان کرمان، به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏، تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، ممنوع و مسیر جایگزین، محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق، بلامانع است.

محور کردکوی - گرگان، واقع در استان گلستان از تاریخ ۵ آبان لغایت ۷ آبان جاری به دلیل اجرای عملیات راهداری تردد با محدودیت رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

آزادراه ارومیه – تبریز، واقع در استان آذربایجان غربی، حدفاصل کیلومتر ۲۴ تا ۳۵ از ۱۶ فروردین لغایت ۱۵ اسفند به دلیل عملیات اجرایی روکش آسفالت تردد با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

محور ارومیه–اسکله، واقع در استان آذربایجان غربی، حدفاصل کیلومتر ۲۴ تا ۳۵ از ۲۰ آبان لغایت ۲۰ آبان ساعت ۸ الی ۱۷، به دلیل عملیات راهسازی، تردد با محدودیت و با رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

محور رامشه - ابرکوه، واقع در استان اصفهان، حدفاصل کیلومتر ۲۰ تا ۳۵، از تاریخ ۳ مهر لغایت ۱۵ آبان به دلیل عملیات اجرای عملیات روکش آسفالت تردد با محدودیت و از طریق کنارگذر احداثی انجام می شود.

محور اصفهان-شهرکرد واقع در استان اصفهان، حدفاصل کیلومتر ۱۸ الی ۱۹ از تاریخ ۳ مهر لغایت ۲۹ اسفند به دلیل عملیات احداث مترو مسدود بود و تردد از کنار گذر با رعایت جوانب احتیاط و علائم ایمنی منصوبه انجام می شود.

محور سرخس - مشهد واقع در استان خراسان رضوی حدفاصل کیلومتر ۲۵الی ۳۵ از تاریخ ۲۴ مهر لغایت ۳۰ آبان از ساعت ۷ الی ۱۷ به دلیل لکه گیری و مرمت آسفالت، عبور ترافیک از کنارگذر احداثی انجام می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات