دانشگاه صنعتی شریف از بین دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد ۱۳ دانشگاه سراسری برای سال تحصیلی ۹۴-۹۳ بدون آزمون دانشجو پذیرش می کند.

به گزارش افکارنیوز ، دانشگاه صنعتی شریف بر اساس آئین‎نامه" ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر" وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از میان دانشجویان کارشناسی ورودی ۸۹ و دورشته ای های ورودی ۸۸ این دانشگاه و سایر دانشگاه های منتخب به شرح پیوست، تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت ورود به دوره‎های کارشناسی ارشد می‎پذیرد.

متقاضیان می‎بایست فرم درخواست و مدارک خود را از تاریخ ۴ آبان تا ۱۹ آبان ۹۲ به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه ارائه کنند. زمان تقریبی اعلام نتایج پذیرش، نیمه دوم آذر ۹۲ و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش از میان تقاضاهای ارائه شده در مهلت فوق الذکر، مرداد ۱۳۹۳ خواهد بود.

داوطلبان باید دارای حداقل معدل ۱۷ بوده و حداقل ۱۰۰ واحد درسی در مقطع کارشناسی را گذرانده باشند از دیگر شرایط برای پذیرش می توان به اتمام تحصیلات کارشناسی تا تاریخ ۳۱شهریور۹۳، داشتن رتبه های یک تا سه برای داوطلبان سایر دانشگاه ها (پرونده داوطلبان سایر دانشگاه ها که رتبه یک تا سه را ندارند امّا معدّل آنان ۱۸ و بالاتر است نیز قابل بررسی است) اشاره کرد.

صرفا در مورد داوطلبان رشته های شیمی، علوم کامپیوتر و مهندسی وعلم مواد، پرونده داوطلبانی که معدل بالای ۱۶.۵داشته و جزء ۱۰% نخست دوره کارشناسی رشته خود باشند، قابل بررسی است. پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط به جهت تشویق و حمایت از دانشجویان با وضعیت تحصیلی ممتاز صورت گرفته و فرایندی جدا از آزمون عادی کارشناسی ارشد است. لذا تاکید می‎شود که ارائه تقاضا از این طریق هیچگونه حقی در رابطه با برخورد ویژه با متقاضی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ایجاد نمی‎نماید و به کلیه متقاضیان توصیه می‎شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقاً رعایت کنند.

پذیرش دانشجو فقط ازدانشگاه های، ۱-صنعتی شریف ۲- دانشگاه تهران ۳- دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۴- دانشگاه صنعتی اصفهان ۵- دانشگاه شیراز ۶- دانشگاه علم و صنعت ۷- دانشگاه فردوسی مشهد ۸- دانشگاه تبریز ۹- دانشگاه شهید بهشتی ۱۰- دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ۱۱- دانشگاه صنعت نفت (رشته مهندسی نفت) ۱۲- دانشگاه اصفهان (رشته های علوم پایه) ۱۳- دانشگاه علامه طباطبایی (رشته های اقتصاد و مدیریت) خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات