رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امسال به دلیل ادغام کاروان ها تعدادی از مدیران و کاروان ها نتوانستند به سفر حج مشرف شوند که این افراد مطمئن باشند حق اعزام آنها محفوظ است و در اولویت اعزام در سال آینده قرار می گیرند.

به گزارش افکارنیوز ، سعید اوحدی گفت: نگاه ما برای حج سال آینده این است که برنامه ریزی ها از زمان مناسبی انجام شود و تلاش می کنیم تا پیش از نوروز پروژه حج تمتع سال آینده را کامل کنیم.

وی ادامه داد: در این صورت اسامی زائران را ۶ ماه زودتر در اختیار داریم و در ارتباط مستمر با نیروی انتظامی و دستگاه های نظارتی می توانیم از قبل به آنها را اطلاع رسانی و از بروز مشکلات پیشگیری کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: البته باید این بررسی ها به صورت مستمر باشد چون ممکن است این اتفاق دو روز قبل از اعزام اتفاق بیفتد و کار مستمر با زائر و اطلاع رسانی می تواند از وقوع مشکل برای زائران پیشگیری کند.

امکان انتقال گوشت های قربانی به کشور وجود ندارد


رئیس سازمان حج و زیارت، اظهار داشت: استانداردهای تعریف شده در کشور اجازه ورود گوشت های قربانی را به کشور نمی دهد با توجه به شرایط نگهداری گوشت های قربانی در سردخانه ای که در منا در نظر گرفته شده است نگهداری می شود.

اوحدی ادامه داد: تمام این گوشت ها به کشورهایی مانند پاکستان، بنگلادش، آفریقا و سایر کشورهای نیازمند انتقال داده می شود.

وی اظهار داشت: ذابحین ما امسال بسیار خوب عمل کردند و به اذعان مدیر بانک توسعه اسلامی، ایران امسال اولین کشوری بود که قربانی خود را تا ساعت ۱۳ به اتمام رساند.

امکان بازبینی در استفاده از پزشک مجموعه در حج سال آینده


معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال اولین سالی بود که از پزشک مجموعه در موسم حج استفاده شد این ابتکار مورد آسیب شناسی دقیقی قرار گرفت تا نقاط ضعف و قوت آن برای سال آینده مرتفع شود و بتوانیم خدمات پزشکی بهتری را به زائران و حجاج ارائه دهیم.

سهمیه مدیران کاروان های ادغام شده برای اعزام در سال آینده محفوظ است


اوحدی با اشاره به ادغام کاروان ها در سال جاری گفت: امسال به دلیل ادغام کاروان ها تعدادی از مدیران و کاروان ها نتوانستند به سفر حج مشرف شوند که این افراد مطمئن باشند حق اعزام آنها محفوظ است و در اولویت اعزام در سال آینده قرار می گیرند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات