سه عضو باند نقابداران مسلح که با حمله به خانه های ویلایی اعیان نشین ها در غرب مازندران و شرق گیلان وحشت آفرینی کرده بودند در جریان عملیات ماهواره ای پلیس آگاهی مازندران ردیابی و بازداشت شدند.

به گزارش افکارنیوز ، اعضای این شبکه از دزدان نقابدار با طعمه قرار دادن یک زن جوان اقدامات تبهکارانه خود را طراحی و به اجرا در می آوردند.

در آخرین اقدام اعضای این باند که به شکارچی ها شهرت پیدا کرده اند با حمله به صاحب یک مجموعه ویلایی قصد اخاذی میلیاردی را داشتند که با مقاومت وی ناکام ماندند.

نیمه شب ۱۵ مهر بود. بارش شدید باران آسمان و زمین رامسر را به هم می دوخت. خیابان ها خلوت تر از همیشه بودند. صاحب ۵۹ ساله مجموعه ویلایی شقایق رامسر به تنهایی در مجموعه خود در حال استراحت بود، زنگ در ورودی به صدا در آمد. مرد پولدار وقتی در را باز کرد زن جوانی را در برابر خود دید که زیر بارش باران خیس شده بود. زن جوان با ادعای این که نشانی این محل را یکی از دوستانش به وی داده است درخواست کرد یکی از ویلاها برای گذراندن شب در اختیارش قرار داده شود.

صاحب مجموعه ویلایی که به دلیل سال ها فعالیت در این حرفه، این نوع اتفاقات برایش تازگی نداشت با روی باز وی را پذیرفته و ویلایی را در اختیارش قرار داد. ساعتی از حضور زن جوان در مجموعه ویلایی نگذشته بود که صاحب آنجا حضور دو مرد نقابدار را در چند قدمی خود احساس کرد. مردان نقابدار بی آن که فرصت عکس العملی را به صاحب مجموعه ویلایی بدهند در حالی که هر یک تبری در دست داشتند از وی خواستند سکوت کرده و حرکتی انجام ندهد.

مرد پولدار که با شنیدن درخواست های مهاجمان نقابدار پی برده بود آنها قصد اخاذی میلیاردی از
وی را دارند تصمیم گرفت به مقابله با آنها دست بزند. وی در فرصت مناسبی از یک لحظه غفلت دزدان استفاده کرده و تبر یکی از دزدان را از دستش قاپیده و به سوی دیگر مهاجمان حمله کرد.

دو دزد نقابدار که انتظار چنین عکس العملی را از مرد پولدار نداشتند پا پس کشیده و احساس کردند با داد و فریاد مرد ویلادار هر لحظه ممکن است از سوی ساکنان منطقه یا پلیس دستگیر شوند، با به جا گذاشتن وسایلی مثل طناب و… فرار کردند.

صاحب مجموعه ویلایی شقایق با مراجعه به پلیس رامسر شکایتی را در این باره تنظیم کرد و خواستار پیگیری های پلیسی شد.

وی در شکایت خود گفت: مدتی پیش درخواست کرده بودم سرایداری را برای مجموعه استخدام کنم. پسر جوانی به ما مراجعه کرد، ظاهر موجهی داشت. وی را پذیرفتم. یک هفته بعد نیمه شب ۷ مهر بود که وی نزدم آمد، مرد جوانی همراهش بود. کارگرم بی آن که موردی پیش آمده باشد به طور ناگهانی گفت دیگر حاضر نیست نزد من کار کند و تصمیم دارد اینجا را ترک کند. از این تصمیم وی شوکه شدم ولی به خواسته اش احترام گذاشته و حقوق روزهای کاری اش را به وی دادم.

در حالی که تصور می کردم وی و دوستش آنجا را ترک می کنند ناگهان دوستش اسلحه ای را از زیر لباسش بیرون آورده و با تهدید گفت باید ۳۰۰ میلیون تومان به آنها بدهم. آنها همه کارت های اعتباری ام را برداشته و هزار دلار پول نیز در جیب لباسم بود را برداشتند. با تهدید خواستند با پسرم که در تهران زندگی می کند تماس گرفته و بخواهم به حساب من پول واریز کند.

آن دو وقتی دیدند با درخواستشان مخالفت می کنم تهدید کردند مرا به همراه خودروام از پرتگاهی پرتاب کرده و مرا به قتل می رسانند. باز درخواست آنها را نپذیرفتم. ناگهان یکی از آنها اسلحه شکاری که داخل ویلا داشتم را به سمتم گرفت و گلوله ای به پا و سپس دستم شلیک کرده و دست و پایم را با طناب بستند و مرا داخل صندوق عقب خودروی آردی ام انداخته و به سمت بیرون شهر حرکت کردند. من در صندلی عقب خودرو کلیدی را طراحی کرده بودم و در صورت جا ماندن وسیله ای داخل صندوق عقب و قفل شدن در صندوق از طریق آن صندوق را باز می کردم. در فرصت مناسبی که صدای چند خودروی دیگر را اطراف خودروی خودم شنیدم کلید را زده و با باز شدن در صندوق عقب خودم را به بیرون از خودرو انداختم. دو مرد مهاجم متوجه شدند و خودرو را متوقف کردند اما وقتی با داد و فریاد من خودرو های گذری برای کمک توقف کردند آنها ناچار از محل متواری شدند.

وی افزود: در همین حال با گذشت یک هفته از این ماجرا بار دیگر دو نقابدار مسلح به مجموعه ویلایی من حمله کردند و قصد اخاذی داشتند.

بر اساس این گزارش، مرد پولدار وقتی با گذشت چند روز متوجه شد پلیس رامسر در دستگیری عاملان دزدی از ویلایش دچار مشکل شده است درخواستی را برای سردار احمدی مقدم فرمانده پلیس کشور فرستاده و خواستار رسیدگی شد. سردار احمدی مقدم نیز با دستور رسیدگی وی‍ژه به این پرونده به سردار مسعود جعفری نسب فرمانده ناجا مازندران مأموریت داد با به کارگیری اکیپی از نیروهای ویژه نسبت به ردیابی و دستگیری دزدان اقدام کند.

بدین ترتیب سرهنگ عظیمی مأموریت ویژه را بر عهده گرفته و اقدامات تجسسی و ماهواره ای برای به دست آوردن ردی از دزدان ناشناس آغاز شد.

کارآگاهان در نخستین اقدام همه اتفاقات رخ داده در دو هفته گذشته برای مرد پولدار را به صورت دقیق تحت بررسی قرار داده و حضور زن جوان ساعتی پیش از ورود دزدان نقابدار به عنوان یک سرنخ مورد بررسی قرار گرفت. اما همه اطلاعات برجای مانده از این زن قلابی بوده و امکان ردیابی اش را ناممکن می کرد. در حالی که تجسس های پلیسی با بن بست تحقیقاتی روبه رو شده بود رد تازه ای از زن مرموز در اختیار مأموران قرار گرفت. مرد ویلادار ادعا کرد زن ناشناسی روز قبل از حمله مردان نقابدار با او تماس گرفته و درخواست رزرو ویلا کرده بود، به نظر می رسد که تن صدایش با صدای زن مرموز شباهت داشت.

با در اختیار قرار گرفتن این رد، ردیابی ماهواره ای تلفن همراه زن ناشناس از سوی پلیس آغاز شد تا این که رد وی در نمک آبرود به دست آمد. مأموران با به محاصره در آوردن این منطقه زن جوان را در خانه یکی از بستگانش بازداشت کردند.

وی که در نخستین مراحل تحقیقات پلیس ادعا می کرد از ماجرای حمله و سرقت به مجموعه ویلایی بی اطلاع است وقتی با دلایل مأموران روبه رو شد، است اعتراف کرد که با پیشنهاد نامزد و عموی نامزدش به این کار دست زده است.

با توجه به اطلاعاتی که از مخفیگاه نامزد این زن جوان در شهر تنکابن به دست آمد کارآگاهان مخفیگاه وی را به محاصره خود درآوردند اما جوان ۲۵ ساله با دیدن مأموران پا به فرار گذاشت تا این که در جریان تعقیب و گریز کوچه به کوچه پلیس با شلیک چند تیر هوایی وی را زمینگیر کرده و به دام انداخت.

این مردجوان نیز در مرحله نخست بازجویی ها اعتراف کرد طراح و سرکرده باند عموی ۴۵ ساله اش به نام حسین می باشد که در لنگرود پنهان شده است.

با شناسایی مخفیگاه عموی توطه گر، وی نیز از سوی پلیس بازداشت شد. در جریان تحقیقات مأموران مشخص شد این مرد تبهکار ۱۱ سابقه در زمینه خفت گیری، زورگیری، اخاذی، سرقت و اعتیاد به مواد مخدر دارد و از سوی قضات و بازپرس های چند شهر استان های گیلان و مازندران تحت تعقیب است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از سوی پلیس، حسین در یکی از اقدامات خلافکارانه اش توانسته بود با جعل نامه آزادی یک زندانی، وی را از زندان عباس آباد فراری دهد.

با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب رامسر متهمان تا انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار آگاهی این شهر قرار گرفتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات