وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید تلاش کنیم هیچ زاویه ای بین ما و ولایت فقیه ایجاد نشود چرا که هر کجا انحرافی صورت گرفت، فرصت طلبان برای آسیب زدن به آرمان های امام و انقلاب وارد عمل شدند.

به گزارش افکارنیوز ، سیدحسن هاشمی در بیستمین گردهمایی انجمن اسلامی جامعه پزشکی با تبریک دهه ولایت تصریح کرد: باید همه تلاش کنیم در حرکتهای اجتماعی هیچگونه زاویه ای بین ما و اسلام و بین ما و عالمان دین به معنی واقعی کلمه و مهمتر از همه هیچ زاویه ای بین ما و ولایت فقیه ایجاد نشود.

وی گفت: به تجربه ثابت شده آنجایی که انحرافی صورت گرفته فرصت طلبان برای آسیب به آرمانهای امام و انقلاب وارد عمل شدند و این خطری است که بارها از اول انقلاب تکرار شده است.

وی خاطر نشان کرد: دفاع از مردم و دین باید توأمان باشد چون دفاع از مردم منهای دین و روحانیت معنا پیدا نمی کند و اسلام منهای روحانیت هم معنایی ندارد.

وزیر بهداشت افزود: حلقه وصل همه ما امام راحل بود. ایشان ما را با هم آشنا کرد. به روح پر فتوح آن عزیز درود می فرستیم و امیدواریم از جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین دست آورد و یادگار امام آن طوری که شایسته است مراقبت کنیم.

وی با اشاره به تحرکات افراطیون در کشور افزود: یکی از گرفتاریهای این کشور در طول تاریخ به ویژه در دهه های گذشته ناشی از عملکرد افراطیون بود، افراطیونی که از دل افراطیون سر کار آمده اند و همه شما به یاد دارید مرحوم آیت الله طالقانی که در آن مقطع فریاد بر می آورد" و طریق الوسطی هی الجاده" منظورش شرق و غرب نبود بلکه برخوردهای افراطی در داخل کشور بود که امروز هم این معضل دامن گیر کشور می باشد.

هاشمی با اشاره به اهمیت و بزرگی حادثه ۲۴ خرداد تأکید کرد: متأسفانه به دلیل اینکه حافظه تاریخی ما به ویژه سیاسیون کوچک و کوتاه است خیلی زود فراموش می کنیم که دیروز گرفتار چه مشکلات و چه نهله ای بودیم.

وی همچنین اظهار کرد: متأسفانه علی رغم اینکه مدت کوتاهی از عمر دولت یازدهم می گذرد رفتارها و خواسته های سیاسیون ما همچنان نامعقول و غیر منطقی است بنابراین باید همه به این نکته و رویداد ۲۴ خرداد بیشتر توجه کنیم و معتقدم که با مدد الهی، ۲۴خرداد به یکی از نقطه های عطف تاریخ جمهوری اسلامی ایران تبدیل خواهد شد.

وزیر بهداشت همچنین تاکید کرد: اگر نقش رهبری نبود این رویداد با این عظمت رخ نمی داد و این واقعیتی است که همه بزرگان سیاسی جامعه از جناح های مختلف به آن اعتراف دارند. بنابراین باید تلاش کنیم با واقع بینی قدر نعمتهایی که خداوند به برکت امام وشهدا به ما عطا فرموده را بدانیم و همیشه بین آرمانگرایی و واقع بینی باید مسیری که مسیر اعتدال است را برگزینیم.

هاشمی همچنین در ابتدای این گردهمایی اظهار امیدواری کرد تا در این روزهای پایانی دهه ولایت بیش از پیش قدر شناس آموزه های مولای متقیان امام صالحان، امام اخلاق، انصاف، عدالت و متانت باشیم.

وی در این خصوص افزود: امام علی (ع) می فرمایند: من همه خوبی ها و لذت ها را چشیدم هیچ لذتی را بالاتر از عافیت و سلامتی نیافتم و همه دردها را تجربه کردم، هیچ دردی را بدتر از احتیاج به دیگران ندیدم.

وزیر بهداشت همچنین افزود: امیرالمومنین فرمودند بدان دنیا دوروز است یک روز با توست و یک روز علیه تو. اگر با توبود مغرور نشو و اگر بر علیه تو بود صبر کن، که صبر کلید همه خوشبختیهاست چرا که این دوروز به سرعت باد می گذرد.

هاشمی گفت: حضور دوستان در بیستمین گردهمایی انجمن اسلامی جامعه پزشکی برای ما فرصتی است برای دریافت نقطه نظرات همکاران جامعه پزشکی که اکثریت این مجموعه از یاران اول انقلاب هستند که عمر شریفشان را در دوره انقلاب و قبل از انقلاب ودردوران دفاع مقدس و دوران بازسازی بعد از جنگ در خدمت انقلاب بودند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات