نتایج یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داده است که تزریق واکسن آنفلوآنزا در کاهش خطر ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی در افرادی که مستعد امراض قلبی هستند، موثر است.

به گزارش افکارنیوز ، «جیکوب اودل» ، استاد پزشکی دانشگاه «تورنتو» و گروهی از همکارانش با بررسی نتایج یک آزمایش جدید دریافتند که نرخ ابتلا به امراض قلبی در بین افرادی که واکسن آنفلوآنزا تزریق کرده اند ۲.۹ درصد است در حالی که این رقم در میان افرادی که واکسن نزده اند ۴.۷ درصد برآورد شده است.

نتایج این مطالعه که در نشریه انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده حاکی از اثرات بیشتر و موثرتر واکسن آنفلوآنزا برای افرادی است که سابقه ابتلا به «سندرم حاد عروق کرونری» را دارند.

محققان اعلام کردند: واکسن آنفلوآنزا به دلیل جلوگیری از پارگی پلاک های تصلب شرائین و سایر جراحت های شریانی در بیماران مستعد از بروز مشکلات قلبی و عروقی پیشگیری می کند و به این ترتیب با یک روش ساده سالانه و پیشگیرانه می توان خطر ابتلا به امراض قلبی و حتی حمله قلبی را نیز کاهش داد.

پایگاه اینترنتی «مدپیج تودی» اظهار کرد: متخصصان تاکید دارند که تحقیقات آتی در این زمینه و با بهره جستن از آزمایشات بیشتر، تاثیر این شیوه درمانی کم هزینه، سالانه و آسان را در کاهش خطر حملات قلبی تایید خواهد کرد.

«استیون لییوید» ، پروفسور پزشکی دانشگاه «آلاباما» در «بیرمنگام» نیز در این رابطه افزود: اکنون با روشن شدن این مسئله جامعه پزشکان قلب و در کل تمام متخصصان پزشکی با اطمینان خاطر بیشتری به بیماران توصیه می کنند تا نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام نمایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات