۳مرد برای تسویه حساب ۶۰ میلیونی، پسربچه ۱۱ساله ای را ربودند اما پلیس نقشه آنها را ناکام گذاشت.

به گزارش افکارنیوز ، ظهر یکی از آخرین روزهای مهر، زمانی که پسربچه ۱۱ساله ای به نام امید سوار بر سرویس مدرسه در حال بازگشت به خانه بود، خبر نداشت که سرنشینان یک خودروی پژو از ساعاتی قبل در کمین او نشسته اند. به محض اینکه پسربچه از ماشین پیاده شد تا به خانه برود، مردان نقابدار از ماشین پیاده شدند و با عکس العملی سریع او را ربودند و سوار ماشین خود کرده و با سرعت زیاد فرار کردند و ناپدید شدند.

راننده سرویس مدرسه که با دیدن این صحنه شوکه شده بود، سراسیمه به طرف خانه امید دوید و پدر و مادر او را در جریان گذاشت. آنها نیز ماجرا را به پلیس خبر دادند و طولی نکشید که تیمی از مأموران پلیس آگاهی شهرستان سیرجان در محل حاضر شدند.

بررسی ها نشان می داد که پسربچه ۱۱ساله از سوی افراد ناشناسی ربوده شده و تنها سرنخی که از آنها باقی مانده، شماره پلاک خودروی آدم ربایان است که راننده سرویس مدرسه آن را یادداشت کرده بود.

این سرنخ در اختیار تیم تحقیق قرار گرفت اما خیلی زود مشخص شد که شماره پلاک جعلی بوده و پلیس با آدم ربایانی کاملا حرفه ای روبه روست. چند ساعت از ماجرای آدم ربایی گذشته بود که نخستین تماس گروگانگیران برقرار شد. آنها از پدر امید خواستند که برای آزادی پسرش ۶۰میلیون تومان پرداخت کند و او را تهدید کردند که اگر پای پلیس به ماجرا باز شود، پسرش را خواهند کشت.

پس از این تماس بود که هویت آدم ربایان شناسایی شد. پدر امید به مأموران گفت: مدتی قبل با چند مرد از اهالی سیستان و بلوچستان معامله ای انجام دادم و آنها مدعی شدند که پس از این ماجرا ۶۰میلیون تومان به آنها بدهکار شده ام. برای همین مدام تهدیدم می کردند که باید طلبشان را پرداخت کنم و حالا هم پسرم را دزدیده اند تا مرا مجبور به پرداخت پول کنند.

کارآگاهان با اطلاعاتی که از پدر امید به دست آورده بودند توانستند هویت آدم ربایان را شناسایی کنند. در ادامه از پدر گروگان خواسته شد که برای پرداخت پول با آنها قرار بگذارد. محل قرار گمرک بندرعباس تعیین شد و مأموران پلیس با دریافت نیابت قضایی راهی آنجا شدند. کارآگاهان با همکاری پلیس بندرعباس، محل قرار را به صورت نامحسوس زیرنظر گرفتند تا اینکه در زمان مقرر، یکی از آدم ربایان در آنجا حاضر شد. همزمان عملیات پلیس برای دستگیری او شروع شد و مرد جوان به محض مشاهده ماموران، موتورش را همانجا رها کرد و پا به فرار گذاشت اما فرار او زیاد طول نکشید و وی دستگیر شد.

مرد جوان در بازجویی ها محل نگهداری گروگان و مخفیگاه همدستانش را در سیرجان لو داد و همان لحظه ۳ اکیپ عملیاتی پلیس سیرجان راهی این محل شدند و با دستگیری ۲ آدم ربای دیگر، پسربچه ۱۱ساله را پس از ۴روز اسارت نجات دادند. در بازرسی مخفیگاه آدم ربایان ۱۰ سیم کارت، یک خودروی پژو و مقداری مواد مخدر کشف شد و متهمان به اداره آگاهی انتقال یافتند. اعضای این باند در بازجویی ها به آدم ربایی برای دریافت طلب میلیونی خود اعتراف کردند و با قرار قانونی راهی زندان شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات