پسر جوان که به خاطر کم توجهی والدینش دختر مورد علاقه خود را به قتل رسانده بود، به قصاص محکوم شد.

به گزارش افکارنیوز ، پسر جوان که به خاطر کم توجهی والدینش دختر مورد علاقه خود را به قتل رسانده بود، به قصاص محکوم شد.

در ابتدای جلسه رسیدگی به پرونده که هفته پیش در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، کاکلی نماینده دادستان تهران در جایگاه حاضر شد و در توضیح کیفرخواست گفت: متهم که سعید نام دارد، ۲۰ دی سال گذشته همکلاسی اش نگار را ربوده و او را به قتل رسانده است.

این جوان بعد از اینکه ادعا کرد نگار را ربوده و درخواست سه میلیاردتومان پول دارد، جسد او را در صندوق عقب خودرو مقتول رها کرد. با بازداشت متهم جزییات این قتل توسط وی فاش شد و با توجه به مدارک موجود در پرونده به عنوان نماینده دادستان تهران درخواست صدور حکم قانونی را دارم. در ادامه پدر و مادر مقتول به عنوان اولیای دم در جایگاه حاضر شدند و درخواست صدور حکم قصاص کردند.

مادر مقتول گفت: دخترم بی گناه کشته شد او هیچ بدی در حق متهم نکرده بود و تا زمانی که او را بالای چوبه دار نبینم آرام نمی شوم. اولیای دم همچنین متعهد شدند اجرای حکم تفاضل دیه را نیز بپردازند. سپس متهم در جایگاه حاضر شد او اتهامش را قبول کرد و گفت: من و نگار همکلاسی بودیم و هردو در دانشگاه معماری می خواندیم و دانشجوی سال آخر بودیم.

ما در دانشگاه همدیگر را خیلی می دیدیم و رابطه دوستانه ای بین ما ایجاد شده بود، من گاهی از مشکلاتم برای او می گفتم. در جریان مسایلی که با پدر و مادرم داشتم قرار گرفته بود. نسبت به نگار علاقه پیدا کرده بودم اما به خاطر کم توجهی هایی که پدر و مادرم به من می کردند میل به زندگی نداشتم و دلم می خواست خودکشی کنم. می خواستم یک شاهد برای این خودکشی داشته باشم تا بعد مرگم را برای پدر و مادرم تعریف کنند به همین خاطر هم روز حادثه با نگار قرار گذاشتم هردو ما ماشین داشتیم و با خودرو سر قرار حاضر شدیم.

متهم گفت: قبل از اینکه سر قرار بروم اول از ناصرخسرو سیا نور خریداری کردم تا در آبمیوه بریزم و خودکشی کنم. وقتی نگار آمد من دو آبمیوه خریداری کردم و سیانور را در یکی از آنها ریختم. بعد با هم سوار ماشین نگار شدیم تا آبمیوه را بخوریم. وقتی نگار آبمیوه را مزمزه کرد، گفت خیلی تلخ است من فهمیدم اشتباهی آبمیوه مسموم به سیانور را برداشته است بلافاصله آن را گرفتم و دور ریختم و دو آبمیوه دیگر گرفتم وقتی برگشتم دیدم سرش را روی صندلی گذاشته و دیگر جان ندارد. نبضش را گرفتم نمی زد سعی کردم کمکش کنم اما نشد. می خواستم او را به بیمارستان ببرم در اتوبان چمران فهمیدم تمام کرده است.

متهم گفت: به خاطر درگیری هایی که با پدر و مادرم داشتم، وضع روحی خوبی نداشتم. زمانی که این حادثه اتفاق افتاد من چهارماه بود که با پدرم صحبت نمی کردم و مادرم هم مرتب با من دعوا می کرد. من تازه فهمیدم سختگیری های آنها به خاطر اشتباهات من بوده است.

مهندس جوان درباره اینکه جسد را چطور دفن کرده است، گفت: ماشین نگار صندوقدار بود. جسد را در صندوق عقب او گذاشتم و به سمت سوهانک رفتم و در آنجا با بیل که سر راه خریداری کرده بودم، چاله ای کندم و جسد را آنجا دفن کردم. او در آخرین دفاعیاتش گفت: وضع زندگی ام خوب بود. مهندس جوانی بودم که دختری را هم دوست داشتم اشتباهاتی که کردم من را به اینجا کشاند.

ای کاش پدر و مادرم کمی بیشتر به من توجه می کردند تا چنین وضعیتی پیدا نمی کردم. من از خانواده نگار عذرخواهی می کنم و می دانم غم سنگینی دارند اما قصدم نه کشتن نگار بود و نه سرقت اموالش البته سرقت اموال را هم قبول ندارم برای اینکه وسایلش را برای مادرش بفرستم با او تماس گرفتم.

متهم همچنین در مورد درخواست سه میلیاردتومانی از خانواده مقتول گفت: برای منحرف کردن ذهن پلیس چنین درخواستی را مطرح کردم. بعد از پایان جلسه دادگاه هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند و متهم در نهایت به قصاص محکوم شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات