سخنگوی شهرداری تهران از اتمام پروژه صدر تا آخر آبان خبر داد و گفت: تا چند روز آینده تغییراتی در شهرداران مناطق انجام می شود و تغییرات در شهرداری تهران تا ۳ هفته آینده به اتمام می رسد.

به گزارش افکارنیوز ، سید محمد هادی ایازی در نشست خبری خود با اشاره برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه فرهنگی عطر سیب اظهار داشت: خوشبختانه از زمان برگزاری این نمایشگاه خدمات خوبی به هیئتهای مذهبی داده شده است.

وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته نمایشگاه عطر سیب در بوستان ولایت برگزار شده است و این در حالی است که امسال این نمایشگاه در مساحت ۱۲ هزار متر مربع و با حضور ۱۲ اتحادیه و ۲۰۰ غرفه برگزار خواهد شد.

ایازی خاطر نشان کرد: هیئتهای مذهبی می توانند اقلام مورد نیاز خود را از طریق بن کارت یا به صورت نقدی خریداری کنند ضمن اینکه نمایشگاه امسال دو ویژگی منحصر به فرد دارد.

سخنگوی شهرداری تهران ادامه داد: با هماهنگی انجام شده قرار است پکیج های فرهنگی به هیئت های مذهبی داده شود که این پکیج ها شامل، پرچم، زیارت عاشورا و پوسترهای طراحی شده است.

وی گفت: یکی از برنامه های نمایشگاه عطر سیب امسال تأمین اقلام و ملزومات تغذیه و پخت و پز هیئتهای مذهبی است که با هماهنگی انجام شده با فروشگاه شهروند و تره بار این اقلام در اختیار هیئتهای مذهبی قرار خواهد گرفت که از تخفیف ۱۵ تا۲۵ درصدی برخوردار هستند.

ایازی تصریح کرد: همزمان با آغاز ماه محرم و صفر برنامه های مختلف فرهنگی در مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار خواهد شد، ضمن اینکه همزمان با آغاز محرم و صفر، شهر تهران متناسب با این ایام سیاه پوش خواهد شد.

وی تصریح کرد، برگزاری نمایشگاه درنقاط مختلف شهر، پخش نمایش و تئاتر در پردیس تهران به مدت ۶۰ شب و همچنین پخش نمایش تئاتر در ایوان شمس بخش دیگری از برنامه های شهرداری تهران است.

سخنگوی شهرداری تهران در ادامه در خصوص نصب بیلبوردهایی تحت عنوان" صداقت آمریکایی" در سطح شهر تهران اظهار داشت: نصب هر بیلبوردی در فضای شهر تهران باید با هماهنگی شهرداری تهران باشد و این در حالی است که بیلبوردهای اشاره شده پس از مذاکرات دولت و سفر اخیر رئیس جمهور به مقر سازمان ملل متحد نصب شده است.

وی گفت: متأسفانه سازمان و شرکتی که بیلبوردهای اخیر را در شهر نصب کرده است بدون تفاهمنامه با شهرداری این کار را کرده است و ما نیز در این خصوص اعتراض کردیم و دو شب گذشته نسبت به جمع آوری آنها اقدام کرده ایم، ضمن اینکه این کارها باید بر اساس تفاهمنامه و چارچوب انجام شود.

ایازی در ادامه در خصوص آخرین تغییرات شهرداران مناطق و همچنین در سازمان های وابسته به شهرداری گفت: قاعدتاً بر اساس رویکرد جدید شهردار تهران شاهد تحولاتی در شهرداران مناطق و سازمان ها خواهیم بود که این تغییرات متناسب با سند توسعه اجتماعی شهر خواهد بود.

ایازی گفت: در چند روز گذشته تغییراتی در شهرداران مناطق ۱۵ و ۲۰ صورت گرفته است که در ۲-۳ روز آینده تغییرات دیگری در برخی سازمان ها، ادارات کل و شهرداران مناطق انجام خواهد شد.

سخنگوی شهردار تهران تصریح کرد: یکی از مسائل مهم شهرداری تهران فراهم کردن و مناسب سازی معابر برای تردد سالمندان، کودکان و معلولان است که در این راستا برنامه های خوبی انجام شده است.

وی به دو مصوبه شورای شهر تهران در خصوص شهر دوستدار کودک و همچنین شهر دوستدار سالمند اشاره کرد و گفت: شورای شهر و شهرداری توجه ویژه ای را به بحث مناسب سازی دارند، ضمن اینکه همزمان با روز جهانی معلولان شورای شهر تأکید ویژه ای را بر شهرداری در خصوص پیگیری مصوبات شورا داشته است.

ایازی خاطر نشان کرد: به دستور شهردار تهران، شورای راهبری با حضور معلولان در معاونت اجتماعی شهرداری ایجاد شده است که یکی از مسائل مورد نظر این شورا پیگیری ضوابط شهرسازی و همچنین فراهم کردن شرایط برای معلولان است.

وی در خصوص تملک زندان اوین گفت: در این خصوص رایزنی ها و مذاکرات اولیه ای با سازمان زندانها و قوه قضاییه انجام شده است ولی هنوز به تفاهمنامه منجر نشده است که امیدواریم در آینده این تفاهمنامه به امضا برسد.

ایازی گفت: مکان زندان اوین، مکان مناسبی برای تفرجگاه ویژه شهروندان خواهد بود که امیدواریم این مکان نیز همانند زندان قصر مکان مناسبی برای شهروندان تهرانی شود.

سخنگوی شهردار تهران تصریح کرد: خوشبختانه کارهای سخت افزاری پل صدر به اتمام رسیده است و تنها علائم و دوربین های آن باقیمانده است که بنا داریم این پروژه را تا آخر آبان به بهره برداری برسانیم.

سخنگوی شهرداری تهران گفت: به احتمال قوی مراسم افتتاحیه پروژه صدر به صورت مردمی و با حضور یکی از مقامات کشوری انجام خواهد شد.

ایازی در خصوص آخرین وضعیت برای قرآن شهر تهران گفت: کارهای مطالعاتی اولیه انجام شده است به طوری که راه اندازی این مجموعه یکی از نیازهای شهر تهران است که یکی از برنامه های اصلی شهرداری تهران در دوره جدید راه اندازی این مجموعه است.

سخنگوی شهرداری تهران گفت: در بودجه سال ۹۳ اعتبار خوبی برای راه اندازی این مجموعه پیش بینی شده است.

ایازی گفت: راه اندازی گروه های سرود در تمام سراهای محلات و فرهنگسراها یکی از برنامه های شهرداری تهران بوده که در حال حاضر بالغ بر ۶۰۰ گروه سرود در مناطق مختلف تهران راه اندازی شده است. ضمن اینکه ما بنا داریم از ظرفیت حضور مختاباد، عضو شورای شهر تهران برای تقویت گروه های سرود استفاده کنیم.

وی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت نمایشگاه یاد یار مهربان در سال جاری گفت: این نمایش اواخر آبان در باغ موزه کتاب برگزار خواهد شد، ضمن اینکه بنده در جلسه اخیر با علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب را در باغ موزه کتاب داده ام.

سخنگوی شهرداری تهران بیان داشت: یکی از دغدغه های شهرداری تهران و شخص محمد باقر قالیباف شهردار تهران کاهش آلودگی هوا است که در این زمینه تعامل خوبی با رئیس سازمان محیط زیست، معصومه ابتکار داشته ایم که امیدواریم راهکارهای مناسبی با هماهنگی دولت، شهرداری تهران در سازمان محیط زیست برای کاهش آلودگی هوا فراهم شود.

ایازی گفت: شهردار تهران کارگروه ویژه ای را در مجموعه شهرداری با حضور اساتید و کارشناسان برای رفع آلودگی هوا تشکیل داده است که امیدواریم با هماهنگی انجام شده روزهای آلوده در شهر تهران کاهش یابد.

سخنگوی شهرداری تهران در ادامه نشست خبری خود به یکی از اولویت های شهرداری تهران در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت مترو و بی ار تی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با توجه بیشتر به زیرساختها و حمایت دولت حمل و نقل عمومی در شهر تهران گسترش یابد، ضمن اینکه توسعه بزرگراه ها نیز همانند سال گذشته در دستور کار شهرداری خواهد بود.

ایازی اظهار داشت: یکی از برنامه های جدی شهرداری تهران مقاوم سازی پل های قدیمی و تعویض آنها است که در این راستا اعتبار خوبی از سوی شورای شهر و شهرداری تهران پیش بینی شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات