در گردهمایی مشترک فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی مطرح شد:

گردهمایی مشترک فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی با بانک گردشگری، با حضور دست اندرکاران عرصه های تولید، اقتصاد و گردشگری بخش خصوصی و دولتی استان، برگزار شد.

به گزارش افکارنیوز ، در این آئین که با حضور فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران، کارآفرینان و تولیدگران برپا شده بود، بر آمادگی بانک گردشگری برای حمایت از طرح های اقتصادی تولیدمحور تاکید شد و تعریف بسترهای همکاری مشترک میان بخش خصوصی مولد و بانک گردشگری در برنامه کارگروه های تخصصی قرار گرفت.

هم افزایی برای فعال سازی فرصت های اقتصادی

مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی که در جمع فعالان عرصه های اقتصاد، تجارت و گردشگری استان خراسان رضوی سخن می گفت، اظهار داشت: «خراسان رضوی و شهر مشهد مقدس، با داشتن بیشترین مراکز اقامتی به عنوان قطب بی رقیب گردشگری شناخته می شود اما این استان در کنار قابلیت های گردشگری، دارای ظرفیت های بالایی در سایر حوزه های اقتصادی است که برای بارور شدن هرچه بیشتر، نیازمند نوعی هم افزایی میان شبکه بانکی کشور و بخش خصوصی مولد است. » رئیس گروه مالی گردشگری سرعت و سلامت را به عنوان دو اصل مهم در فعالیت های بانک گردشگری برشمرد و گفت: «از زمانی که آغاز به کار کردیم، توجه و تمرکز بر صنعت گردشگری را در کنار فعالیت های بانکداری تجاری، در اولویت خود قرار دادیم. » وی افزود: «بانک گردشگری می خواهد بانک همه مردم ایران باشد و ایجاد یک رابطه تعاملی و مبتنی بر اعتماد با بخش خصوصی، هدف اصلی مدیران این بانک است. »

جهانگیری در ادامه با اشاره به اینکه افزایش سرمایه بانک گردشگری از ۴ هزار میلیارد ریال به ۶ هزار میلیارد ریال در دستور کار است، عنوان کرد: «آرزوی ما این است که فعالان بخش خصوصی افتخار حضور گسترده­تر را در جمع سهامداران بانک گردشگری بدهند و از این طریق ما را در تعریف و تحقق اهداف مشترک، یاری برسانند. » جهانگیری با اشاره به مذاکرات خود با «طالب رفاعی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی» اظهار داشت: «هدف ما کسب یک کرسی برای بانک گردشگری در این تشکل جهانی است که به یاری خدا در نشست روز بیستم آبان ماه سال جاری در اسپانیا، این موضوع یکی از محورهای اصلی بحث خواهد بود. » وی افزود: «بانک گردشگری اکنون و در آستانه ۳ سالگی حیات خود، با تجربه تر از گذشته در صدد بسترسازی برای تحقق اهدافی است که موجب اعتلای اقتصاد ملی می شود. » وی با اشاره به تحقق حماسه سیاسی مطلوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری اظهار داشت: «امیدواریم که دولتمردان کشورمان، به دور از شعارزدگی بتوانند به فراهم سازی بستر توسعه اقتصادی با محوریت بخش خصوصی کمک کنند. »

خدمات بانکی بطور ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته

«علی اصغر سفری، مدیرعامل بانک گردشگری» با اشاره به آمادگی بانک گردشگری برای حمایت از طرح های اقتصادی تولیدمحور مبتنی بر اصول مورد اشاره در سند چشم انداز توسعه کشور، اظهار داشت: «بانک گردشگری در مسیر بهره گیری از ایده های نوین، در کنار شعب معمول و رایج در سیستم بانکی، ایجاد شعب فرابانک که امکان ارائه خدمات بانکی بطور ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته را خواهند داشت را در برنامه کاری قرار داده است. »

وی افزود: «بانک گردشگری با همکاری باشگاه گردشگری ایرانیان، بیمه آرمان و همچنین صندوق ضمانت صادرات و نیز برخی از شرکتهای معتبر فعال در زمینه تامین سرمایه، در صدد طراحی خدمات و محصولاتی مدرن و متنوع برای مشتریان گرانقدر خود می باشد و بر آن است تا در کنار خدمات متداول بانکی، انواع و اقسام بیمه ها، تسهیلات صادراتی، خدمات مسافرتی و گردشگری، و نیز بورس و بازار سرمایه را در شعب خود به مشتریان محترم ارائه نماید. » سفری هدف از برپایی این گردهمایی را توسعه همکاری ها با بخش خصوصی مولد عنوان کرد و افزود: «رویکرد و نگرش ما در این بخش آن است که در دنیای پر شتاب کنونی، توسعه و ارائه خدمات مالی و بانکی به دور از هر محدودیت زمانی و مکانی می بایست مورد تاکید و توجه قرار گرفته و مجموعه خدمات بانکی در اسرع وقت به ساده ترین شیوه ممکن و با پیچیده ترین تکنولوژیها به مشتریان عرضه شود. »

وی در تشریح خدمات جدید بانک گفت: «محصولات بانکداری الکترونیکی پیشرفته تحت عنوان بانکداری الکترونیک در دو گروه شخصی و شرکتی و خدمات جدید تحت عنوان فرابانک در دو مدل سیار و حضوری ارائه خواهند شد. » وی در پایان خاطر نشان کرد: «بانک گردشگری افتخار دارد با ارائه نرخ های ترجیحی در بخش تسهیلات اعطایی و سپرده ها ویژه مشتریان عزیز بانک در استان خراسان رضوی آنها را همراهی نماید. »

استقبال شهردار مشهد از سرمایه گذاران

در بخش دیگری از نشست فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی با بانک گردشگری، «سیدصولت مرتضوی، شهردار مشهد» گفت: دست تمام سرمایه گذاران را برای کمک به توسعه شهر مشهد به گرمی می فشاریم. وی اظهار داشت: بسترهای سرمایه گذاری در مشهد فراهم است و ظرفیت لازم برای افزایش گردشگر خارجی نیز مهیا است. مرتضوی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری این دهه را دهه پیشرفت توأم با عدالت نامیده اند، خاطرنشان کرد: شرط لازم برای معرفی حکومت اسلامی به جهانیان پیشرفت همراه با عدالت است که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره دارند.

تمرکز ۵۵ درصد هتل های کشور در مشهد

رئیس جامعه هتل داران ایران نیز گفت: با توجه به اینکه ۵۵ درصد از هتل های کشور در مشهد قرار دارد، بخش عظیمی از مسئولیت در این زمینه بر عهده این شهر است. جعفر عطار اظهار داشت: صنعت گردشگری جزو پردرآمدترین صنایع در جهان امروز است. وی با بیان اینکه صنعت گردشگری دارای سودی ویژه برای مردم و سرمایه­گذاران است، افزود: کشورهای دنیا با جدیت صنعت گردشگری را پیگیری می­کنند و ما نیز باید به دنبال آن به صورت ویژه باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات