شهردار تهران با اشاره به اینکه به گفته حضرت امام خمینی (ره) محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، گفت: موضوع هسته ای که در حال حاضر دشمنان اعلام می کنند بهانه ای بیش نیست چرا که آنها عنادشان با فرهنگ انقلابی است.

به گزارش افکارنیوز ، محمد باقر قالیباف شهردار تهران در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه فرهنگی عطرسیب صبح امروز با حضور ایازی معاون اجتماعی شهرداری تهران، حجت الاسلام عبدالمغیم ناصحی و احمد حکیمی پور (اعضای شورای شهر تهران) برگزار شد، اظهارداشت: خوشبختانه شهرداری تهران چندین سال است که توفیق پیدا کرده است که جزء خادمین اهل بیت باشد و سعی می کنیم که بهترین خدمات را در این مدت به هیات مذهبی بدهیم.

وی تصریح کرد: انشاالله خداوند سبحان نیز این خدمتگذاری را از ما قبول کند و تلاش کنیم در کنار فرهنگ عاشورا و کربلا نماینده خوبی باشیم که به حق اگر اینگونه رفتار کنیم.

شهردار تهران افزود: هیأت مذهبی یکی از نهادهای خودجوش مردمی، اصلی ترین و قدیمی ترین نهادهای اجتماعی است که تاریخ تشکیل آن به تاریخ اسلام بر می گردد و مهمترین رسانه ای است که فرهنگ عاشورایی را به جوامع مختلف (اسلامی و غیراسلامی) معرفی می کند.

قالیباف تاکید کرد: باید به گونه ای هیأت مذهبی تشکیل شود که حقانیت شیعه در جوامع اسلامی و غیر اسلامی تبیین شود.

شهردار تهران تاکید کرد: باید به درستی به فلسفه عاشورا توجه کنیم چرا که فرهنگ عاشورا فرهنگ امر به معروف، نهی از منکر و توجه به قسط و عدل بوده است و در کنار بخش حماسی آن باید به این موضوعات توجه شود.

وی با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرموده بودند که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، گفت: موضوع هسته ایی که هم اکنون دشمن آن را عنوان کرده است بهانه ای بیش نیست چرا که انها عنادشان بافرهنگ اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: بنده و امثال بنده در شهرداری تهران وظیفه داریم به هیات مذهبی کمک کنیم ضمن اینکه در این دوره جدید تاکید داریم که با نگاه اجتماعی و انسان محور علاوه بر توجه موضوعات کاربردی شخص، به موضوعات اجتماعی و انسانی نیز توجه شود.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: ما اگر هیئتی را برگزار کنیم که از نماز فاصله بگیرد قطعاً از مدار اهل بیت خارج خواهد شد.

یازدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب از امروز تا ۱۳ آبان در محل بوستان ولایت جهت خرید و فروش اقلام مورد نیاز هیات مذهبی برپا خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات