استاندار تهران خبر داد: همه فرمانداران استان تهران تا پایان هفته معرفی می شوند.

به گزارش افکارنیوز ، سید حسین هاشمی در حاشیه همایش بزرگداشت سالروز صادرکنندگان برگزیده استان تهران، یکی از برنامه های دولت را حمایت از تولید ملی دانست، و گفت: برای این منظور برنامه های کوتاه مدت و میان مدتی برنامه ریزی شده است.

وی اظهار کرد: وضعیت صادرات در مقایسه با واردات مناسب است و با توجه به شرایطی که وجود دارد اگر بتوانیم در بخش صادرات کمی به سمت جلو حرکت کنیم رقم صادرات بیشتر از واردات خواهد بود که می تواند یک افتخار برای کشور باشد.

استاندار تهران افزود: یکی از سیاست های دولت حمایت از تولید ملی است و برای آن برنامه های کوتاه مدت و میان مدتی برنامه ریزی کرده است که در حال اجرا است.

به گفته هاشمی، با افزایش صادرات و حمایت از تولید ملی نه تنها تولید جایگاه اصلی خود را پیدا خواهد کرد؛ بلکه رشد منفی صادرات نیز به سمت مثبت هدایت می کند، ضمن آنکه با حمایت از تولید ملی پول ملی دارای ارزش بیشتری شده، اقتصاد ملی تقویت و صادرات نیز جایگاه خود را پیدا می کند.

وی با ابراز رضایت از وضعیت صادرات استان، گفت: در زمینه صادرات با توجه به شرایط موفق بوده ایم.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر مخالفت یا موافقت با تاسیس واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، تصریح کرد: ما مجری سیاست های دولت هستیم و هر تصمیم در دولت اتخاذ شود آن را اجرا خواهیم کرد.

وی درباره اظهار نظر یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر مخالفت استانداری تهران با حضور قالیباف در دولت نیز گفت: ایشان در مصاحبه ای این موضوع را تکذیب کردند.

به گزارش ایسنا، همچنین هاشمی در این همایش عنوان کرد: اگر تولید ملی و صادرات به طور متوازن در دستور کار قرار بگیرد نگرانی جامعه، مردم و مسئولان کمتر خواهد شد و شاهد رونق اقتصادی صادرات و در نتیجه اشتغال زایی در جامعه خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه با ادامه روند فعلی آینده کشور روشن است، گفت: مسیری که دولت تدبیر امید شروع کرده مسیر موفقیت آمیزی است که اگر موانع وجود نداشته باشد شاهد اتفاقات خوب در بخش صادرات خواهیم بود و خبرهای خوش آن بزودی اعلام می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات