متخصصان ارتوپدی تاکید دارند که درمان به موقع و موثر روماتیسم مفصلی از بروز زودهنگام آسیب های مفصلی و ناتوانی های ناشی از این بیماری می کاهد.

به گزارش افکارنیوز ، نتایج آزمایش های جدید تایید می کند که افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی اگر به موقع و بلافاصله پس از تشخیص بیماری تحت درمان قرار بگیرند کمتر دچار آسیب های مفصلی و ناتوانی ناشی از آن می شوند و بنابراین پزشکان باید از به تاخیر انداختن روند درمان این بیماران خودداری کنند.

«ویویان بیکرک» ، محقق ارشد این مطالعه از بیمارستان جراحی های خاص نیویورک در این رابطه متذکر شد: افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی باید در مورد این بیماری اطلاعات کافی کسب کنند. با وجود اهمیت این موضوع اما برخی از مبتلایان به دلیل ترس از این بیماری، روند درمان خود را به تاخیر می اندازند.

وی افزود: متاسفانه در برخی از این بیماران مشاهده شده که به تاخیر انداختن روند درمان، موجب آسیب جدی به مفاصل شده در حالی که این صدمات و آسیب های مفصلی با درمان به موقع قابل پیشگیری هستند.

هرچه مدت زمان التهاب مفاصل طولانی تر باشد آسیب شدیدتری به مفاصل وارد می شود.

در این مطالعه حدود ۸۳۳ بیمار مبتلا به روماتیسم مفصلی اولیه که علائم بیماری در آنها مدت یک سال یا کمتر بروز کرده بود، تحت آزمایش قرار گرفتند و در یک دوره شش ماهه بیماران بر اساس آن که درد مفصل ها، ورم و دیگر علائم التهاب در آنها کاهش یافت، تقسیم بندی شدند.

هلث دی نیوز اظهار کرد، بیکرک تاکید کرد: ما معتقدیم که افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی می توانند بیماری خود را تحت کنترل داشته باشند اما باید توجه داشت که روند پیشگیری از پیشرفت التهاب مفصلی در سه ماه نخست پس از تشخیص بیماری امکان پذیرتر خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات