سه پسر سارق که با تهدید چاقو زورگیری می کردند با بررسی فیلم دوربین های مداربسته شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش افکارنیوز ، در روز هفدهم تیر ماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۹ بهارستان اظهار داشت که کیف پولش حاوی ۱۵۰ هزار تومان، به همراه گوشی تلفن همراهش توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت به سرقت رفته است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و به دستور شعبه ۱۳ بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته


مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: «ساعت ۶ روز هفدهم تیر۹۲ از بیمارستان سوار خودروی پژو ۲۰۶ شدم و به طرف محل کار رفتم. در بین راه متوجه موتورسیکلتی با سه سرنشین شدم اما بدون توجه به موتورسواران به طرف مغازه ام که کفش فروشی بود، رفتم. پس از پارک خودرو، ناگهان سرنشینان موتور به طرف من حمله ور شده و با تهدید قمه کیف جیبی ام را که حاوی ۱۵۰ هزار تومان بود به همراه گوشی تلفن همراهم به سرقت بردند؛ از آنجایی که در مقابل مغازه ام چنین اتفاقی افتاد، دوربین مداربسته مغازه ام این ماجرا را تصویربرداری کرده است» .

شناسایی و دستگیری اعضای گروه سارقان کیف قاپ و زورگیر


با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته مغازه کفش فروشی پرداخته و با شناسایی شماره پلاک موتورسیکلت، موفق به شناسایی مالک آن شدند که خانم میانسالی به نام رویا بود! .

تحقیقات برای دستگیری صاحب موتورسیکلت آغاز شد اما در ادامه بررسی ها مشخص شد که رویا محل سکونتش را تغییر داده اما کارآگاهان در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی مخفیگاه رویا شده و سرانجام او را دستگیر کردند.

رویا در تحقیقات اعتراف کرد که موتور را برای پسرش به نام پاشا خریده که پاشا نیز دستگیر و در ادامه تحقیقات به زورگیری از مرد کفش فروش اعتراف کرد اما با ارائه هویت های جعلی قصد داشت تا در مسیر تحقیقات پلیسی انحراف ایجاد کند که با هوشیاری کارآگاهان دو همدست پاشا، با هویت واقعی شناسایی و دستگیر شدند.

اعترافات متهمان


با توجه به اعترافات صریح متهمان مشخص شد که این سه متهم سوار بر موتورسیکلت شده و با تهدید قمه از مالباختگان زورگیری می کردند که عمده سرقت های خود را در مناطق مرکزی تهران بویژه در محدوده سعدی، حافظ، انقلاب و بویژه حوالی بازار انجام داده اند.

برابر بررسی سوابق متهمان مشخص شد که هر سه متهم پرونده از مجرمان سابقه دار بوده و چندین بار به اتهام سرقت بازداشت شده اند. یکی از متهمان در این رابطه می گوید: «با علی و محمد بچه محل بودیم و مدتی قبل تصمیم گرفتیم تا با هم دست به دزدی بزنیم ؛ ما دزدی می کردیم تا خرج موادمان را تهیه کنیم. »

سرهنگ علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت هایشان در مناطق مختلف شهر تهران، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند ؛ لذا از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت، کیف قاپی، زورگیری، گردنبند قاپی، ضرب و جرح، تهدید و… قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند» .
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات