اعتیاد پسر جوان به مواد مخدر چنان شدید بود که پدر و برادرش وقتی دیدند نمی توانند او را ترک دهند، نقشه قتل وی را عملی کردند.

به گزارش افکارنیوز ، یک ماه پیش، با پیداشدن جسد مرد جوانی در بیابان های اطراف شهرستان بروجرد، تیمی از کارآگاهان برای کشف راز این جنایت وارد عمل شدند. جسد مرد جوان در حالی پیدا شد که روی گردنش آثار کبودی به چشم می خورد و بررسی ها نشان می داد که وی به قتل رسیده و سپس جسدش به این محل منتقل شده است. از آنجا که هیچ مدرک شناسایی و سرنخی که هویت مقتول را فاش کند پیدا نشده بود، جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و مأموران به بررسی پرونده های افراد گمشده پرداختند اما باز هم نتوانستند ردی از قربانی به دست آورند.

در ادامه، با انگشت نگاری از جسد و ادامه بررسی ها، هویت قربانی معلوم و مشخص شد که وی جوانی به نام رامتین است که در یکی از شهرهای اطراف زندگی می کند. مأموران راهی خانه رامتین شدند و دریافتند که آنها به رغم گم شدن فرزندشان، ماجرا را به پلیس اطلاع نداده و در این باره چیزی به کسی نگفته اند. همین مسئله ظن مأموران را برانگیخت و آنان به تحقیق از پدر و برادر مقتول پرداختند. حرف های پدر و پسر درباره مقتول و نحوه گم شدن او با هم متناقض بود و این یعنی آنها رازی را از پلیس مخفی می کردند.

سرهنگ دالوند، رئیس پلیس آگاهی استان لرستان با بیان این خبر گفت: پدر و پسر بازداشت شدند و بازجویی از آنها ادامه یافت تا اینکه راز جنایت را فاش و به قتل رامتین اعتراف کردند. آنها گفتند که رامتین اعتیاد شدیدی به مواد مخدر داشت و بر سر همین مسئله مدام برای اعضای خانواده مزاحمت ایجاد می کرد. پدر و برادر او بارها سعی کردند وی را ترک دهند اما هر بار که او را به کمپ می بردند، پسر جوان از آنجا فرار می کرد و به خانه برمی گشت. او برای تأمین هزینه خرید مواد، مدام مزاحم خانواده اش شده و حتی با آنها درگیر می شد.

به همین دلیل پدر و برادرش که از دست او خسته شده بودند، تنها راه نجات از این وضع را قتل رامتین دانستند و او را با استفاده از طناب خفه کردند. سپس جسد را به اطراف شهرستان بروجرد منتقل و در آنجا رها کردند و در این مدت نیز تصور نمی کردند هویت او فاش شد. رئیس پلیس لرستان با اشاره به اینکه ۲۵روز پس از کشف جسد، هویت قربانی و راز قتل او فاش شد، تأکید کرد: بعد از اعترافات متهمان، برای آنها قرار قانونی صادر شد و تحقیقات تکمیلی درخصوص این پرونده ادامه دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات