عضو کمیته کنترل دخانیات کشور با اشاره به اینکه هیچ فردی به دلیل ترک سیگار نمی میرد، گفت: ۷۰ درصد از سیگاریهای فعلی کشور اذعان کرده اند که نخستین نخ سیگار را در سن ۱۴ سالگی تجربه کرده اند و نتوانستند به ترک دخانیات اقدام کنند.

به گزارش افکارنیوز ، حسن آذری پور ماسوله عضو کمیته کنترل دخانیات کشور در سمینار ترک دخانیات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: استعمال دخانیات شایعترین نوع اعتیاد در کشور است که سبب بروز ناراحتی های قلبی، ریوی و سرطان در انسان می شود. آمارها نشان می دهد که از هر ۵ نو جوانی که سیگاری می شوند ۲ نفر موفق به ترک سیگار شده اند.

آذری ماسوله تصریح کرد: برخی از افراد از قلیان به عنوان یک تفریح استفاده می کنند و بر این مبنا در حضور خانواده اقدام به استعمال قلیان می کنند غافل از اینکه نیکوتین موجود در قلیان زمینه ساز اعتیاد به مواد مخدر است.

عضو کمیته کنترل دخانیات کشور افزود: تمامی مواد سرطان زا و اعتیاد آور در قلیان و سیگار مشترک هستند و استعمال دخانیات در سنین نوجوانی به عنوان دریچه ورود به بزهکاری می باشد.

آذری پور ماسوله خاطرنشان کرد: هیچ فردی به دلیل ترک سیگار نمی میرد ولی سالانه ۱۰۰هزار نفر در اثر عوارض ناشی از مصرف دخانیات جان خودشان را در کشور از دست می دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات